Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 70 négyzetméteres családi...

Egy 70 négyzetméteres családi ház egész téli szezon alattik kifűtésére durván hány köbméter tüzifa kellhet?

Figyelt kérdés
A ház belmagassága kb. 2,7- 3 méter között van.

2021. febr. 8. 13:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Ekkora házakat nem szoktak fullba kifűteni fával.

Azt a szobát fűtik, amiben vannak, illetve esténként a fürdőt a zuhanyzáshoz és a konyhát amíg főznek.

Azt nem tudom h ehhez mennyi kell, csak azt h inkább így számolj.

2021. febr. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor ilyen igényekhez, kb. mennyi tüzifa kellhet egy fűtési szezonban?

Mondjuk ha csak egy 30 nm-es szobában fűtünk fával egy kályhával?

2021. febr. 8. 13:55
 3/5 anonim ***** válasza:

1-1,5 m³/hónap. Függ attól is milyen készülékkel van fűtve, és mennyire hideg a szezon.

Az #1 válaszával meg ne foglalkozz, fogalma sincsen mit beszél.

2021. febr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez azért sokmindentől függ. Nekem jól szigetelt házban, vegyestüzelésű kazánnal, úgy hogy nem fűtök csak 21-22 fokig, kb. 6-8 köbméter fogy el. Az idei enyhe télben még csak 2 körül járok.
2021. febr. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, Mi 71m2-t, fűtöttünk az elmúlt 6 évben fával, Kamino 8 kandallóval.Egy téli szezonra 5 erdei métert vettünk minden évben,ez elég volt sőt néha maradt is. De mivel kb.évente 7-8 hónapot kell már fűteni ez kb.150 ezer ft/év. Ezért idén szereltettünk be 2 db fűtésre optimalizált klímát (3,5 és 5,3kw),ezzel kényelmesen 23-24 fokon tartva a házat 0-24-ben.,eddig járunk 44 ft-os költségnél, szóval kb. A fele mint fával. Idén Szeptember 18-án kezdtünk el fűteni. Remélem tudtam segíteni.
2021. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!