Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb mekkora különbség van egy...

Kb mekkora különbség van egy 50 m2-es panel távfűtési költségében ha van egyedi mérés és ha nincs, felsőbb emeleti/a legfelsőbb szinten, annak aki amúgy is spórolósabb, hidegebben inkább jobban felöltözik?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
van tapasztalatom. amióta van az egyedi mérés, azóta igaz, spórolok valamennyit, de csakis azért mert kb alig fűtök, mert normál esetben (nem covid) otthon se vagyok, este meg a paplan alatt + spórolósabb vagyok. de így is van egy alapdíj, ami 5000+ forint, amit minden hónapban fizetni kell, ha be se kapcsoltam a fűtést egész évben, akkor is. erre jön rá a fűtésdíj, amikor bekapcsolom. Ehhez képest ahol kakaón nyomják a fűtést, mert nincs az egyedi mérés, ott kb havi 8-9000 ft átalány van. Tehát mondjuk évi 12x3-4000-rel többet fizet, hogy tényleg télen kakaón menjen a fűtés és sose fázzon. Ha én nyomatnám az egyedi mérőimmel így a fűtést, akkor sokkal többe kerülne, mint ahol nincs egyedi mérő.
2021. febr. 13. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 13 ezer körül van az átalánydíj (egyedi mérés = évente egyszer mérnek, akkor sem a fogyasztásodat), bár egy évvel ezelőtt 17 ezer volt.


Minimálisan számít, hogy mennyit fűtesz, nekünk volt, hogy be se kapcsoltuk egész évben (mert a csövek melegek), mégis többet fizettünk.

2021. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Könnyű a többiek terhére eljátszani a spórolósat, mert körbe fűtik a többiek az ügyeskedők lakásait.

Próbálnátok ezt eljátszani családi háznál. Befagyna a tökötök is.

2021. febr. 13. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
40%

"mert körbe fűtik a többiek az ügyeskedők lakásait"


Igen, csak ilyenkor a spórolósok is fizetnek.

2021. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az egyedi szabályozó arra szolgál hogy eldöntsük, akarunk e fűteni. Ha otthon se vagyok/ nem fázok, nem fogok fűteni csak azért hogy szegény szomszéd körbe legyen fűtve.Neki is ott a szabályozó, azt csinal vele, amit akar.
2021. febr. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2-4-es vagyok és nem volt egyértelmű amit írtam.

A szolgáltató nem tudja mérni, hogy ki mennyit fűt. Azt tudja mérni kb, hogy milyen hőmérséklet-különbségek vannak bizonyos helyek között és ez alapján becsli meg a fűtésmennyiséget (és ezt évente egyszer méri).


Ha körbefűtenek azt fogja becsülni, hogy te is fűtöttél, mert magasabb lesz a hőmérséklet, mint egy másik házban, ahol senki sem fűt.


Korábban 17 ezres volt a havi számlánk (egyedi mérő mellett), miközben egész évben kb 3-szor ha felvettük a fűtést, tehát sokat nem számít, hogy mi akarunk-e fűteni vagy sem.

2021. febr. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!