Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akác fa vagy bükkfa jóbb...

Akác fa vagy bükkfa jóbb központi vegyestüzelésű kazánba füttés szempontjából?

Figyelt kérdés
2021. márc. 7. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Ha két évig szárítod, akkor mindegy. Frissen az akác kicsit jobban ég, de ugyan úgy 1/3 hőt ad le a szárazhoz képest.
2021. márc. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Tapasztalataim alapján a akácfa gyengébben ég de sokáig tehát tovább tartsa a meleget. A bükk nagy langon elég hamarabb gyorsabban leadja a hőt. Ezért ajánlatos keverni az akácot valamivel. Úgy a legideálisabb.

Persze mindennek száraznak kell lennie legalább egy evig szárítsd tüzelés előtt.

2021. márc. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Esetleg csertölgy?
2021. márc. 7. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Csertölgy, bükk, gyertyán, tölgy között nincs igazából nagy különbség nagyon hasonlóan és kiválóan égnek. Szóval telejesen mindegy az áruk is kb megegyezik.

Nekünk mindig azt hoznak amilyen erdőből épp termelnek nem lehet külön megrendelni, hogy milyet kívánok allatalaban vegyesen hozzák.

A leggyakoribb kombináció a tölgy gyertyán vagy tiszta bükk ritkabban bükk-tölgy.

Akácot szoktam csak külön venni azt máshonnan de ott bejelentem, hogy csak akácot hozzanak.

15 m3 szokott kelleni egy szezonra abbol 5 meter akác a többi vegyes.

2021. márc. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

FAFAJTÁK SÚLYA ÉS FŰTŐÉRTÉKE:


Cserfa - (18-13 MJ/kg) átlagos fajsúlyát figyelembevéve, egy köbméter cserfa vásárlásával 21600 MJ ami azt jelenti, hogy 1200 kg/köbméter (1mx1mx1,7m) fűtőértéket vásárolhat meg, aki ezt választja. Jelenleg ez a fafajta ár-érték aranyban a leggazdaságosabb választás. Nincs ennél jobb!


Tölgyfa - (16-17 MJ/kg) ami azt jelenti, hogy 1050 kg/köbméter (1mx1mx1,7m)

átlagos fajsúlyát figyelembevéve, egy köbméter tölgyfa vásárlásával 16800-17850 MJ fűtértéket vásárolhat meg.


Bükkfa - (15-16 MJ/kg) ami azt jelenti, hogy 1000-1100 kg/köbméter (1mx1mx1,7m) átlagos fajsúlyát figyelembevéve, egy köbméter bükkfa vásárlásával 15000-17600 MJ fűtértéket vásárolhat meg.


Akácfa - (15 MJ/kg) ami azt jelenti, hogy 700-800 kg/köbméter (1mx1mx1,7m) átlagos fajsúlyát figyelembevéve, egy köbméter akácfa vásárlásával 10500-13500 MJ fűtőértéket vásárolhat meg.

2021. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
Azért az akác nem az utolsó! Előző hozzászólás a frissen kivágott fára vonatkozott, de az akác tartalmazza a legkevesebb vizet, ezért 1-2 évet száradt akáccal jár legjobban az ember. [link]
2021. márc. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 todato válasza:
Amikor még fatüzeléssel fűtöttem (~ 10 évvel ezelőtt) fával fűtők körében keringett: a még kissé nedves akác égése során keletkező füstgáza, tisztítja a tűzteret-kéményfalat a lerakódott kátránytól.(?) Én sem csak akáccal fűtöttem, kb. hetente egy nap akác-tölgy-bükk vegyesen. Szó - szó: a tűztér szürke-, pernye bevonatú és színű volt, a kémény koromzsákból sem teljesen fekete korom-szutykot szedtem ki. Vagy az akác "füstgáz összetétel legendája" vagy a huzatszabályozás füstgáz hőmérséklet érzékelővel tuningolt kialakítása segített ebben.
2021. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!