Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rám fogja terhelni a tartozást?

Rám fogja terhelni a tartozást?

Figyelt kérdés
Egy kis lakást bérlek. Augusztusban kaptam egy levelet a díjbeszedőtől. Gondoltam, biztos a szemét díj, nem mertem kinyitni, hisz nem az én nevemre szólt. Ma megjelent a lakásnál egy behajtó hölgy hozott egy csekket, ami keringett a postán egy ideje. Kiderült, hogy nem nagy összegű, de tartozás van. Honnan tudom kideríteni, hogy ki bízta meg a dijbeszedőt, vagyis hogy miféle tartozásról van szó?! A levélben nem szerepel, hogy milyen közüzemi számla tartozásról van szó? A tulajdonos hebegni habogni kezdett, hogy a csatornázási izé akármi... ami nincs benne a vízfogyasztásban. Aggódni kezdtem, hogy velem fogja kifizettetni a tartozást. Fogyasztás és bediktálás után fizetek, lehet hogy a tulajdonos felejtett el vmit kifizetni?
2021. márc. 23. 20:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Levéllel ami nem a te neved volt, mit kezdtél vele? Semmit? Át tudtad volna adni a tulajdonosának?
2021. márc. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Sosem értettem ezt a hozzáállást. Mit gondolsz, ha nem csinálsz semmit, akkor megoldódik a probléma? Igen, vannak olyan problémák, de a levelek, amikben pénzt követelnek, nem tartoznak ezek közé. Talán tisztázni kellene a tulajdonossal, hogy milyen alapon kérnek pénzt, és ezt kinek kell kifizetni.
2021. márc. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elvitte a behajtó a levelet, mert nem volt tiszta, hogy melyik ingatlanhoz tartozik. Én nem olvashattam el, de tájékoztattam a tulajdonost telefonon, a behajtó hölgy jelenlétében. Fogyasztás után fizetek mindent, tudom minek mennyi a díja, ugyan szamlat nem látok a rezsirol, viszont pontosan ki tudom szamolni, hogy mennyi az annyi! Kilistazva megkapom miért mennyit kell fizetnem feléjük.

De nem ez volt a kérdésem. Köszi

2021. márc. 23. 21:21
 4/5 anonim ***** válasza:
62%
Nem fizetnék semmit a helyedben. A bútorok kinek a tulajdona? Mindenből lehet tanulni. Most azt, hogy albérletben igenis kérjük el a csekkeket, hogy be lettek fizetve. Lássuk, aztán elvihetik. Lehet szidni a bérlőket, de a tulajos se szentek. Nem téged fognak meghurcolni. Valahogy tudod bizonyítani, hogy rendesen fizettél?
2021. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"...A tulajdonos hebegni habogni kezdett, hogy a csatornázási izé akármi... ami nincs benne a vízfogyasztásban...."

De benne van!

"Elvitte a behajtó a levelet, mert.." Milyen levelet? Ami a tulaj nevére jött? Jól értem???odaadtál egy behajtónak,vagy akárkinek egy olyan levelet,ami a tulaj nevére van címezve?-mégis miért?

2021. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!