Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kb. mennyi idő van még addig,...

Kb. mennyi idő van még addig, amíg teljesen leállíthatom a (kondenz kazános) gázfűtésemet? Jellemzően melyik hónapban szoktátok tenni az utóbbi években?

Figyelt kérdés
Ez volt az első telem, hogy gázzal fűtöttem.
2021. ápr. 18. 11:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem elég ha a szobatermosztát kapcsolgatja?

Melegebb időben be sem fog kapcsolni.


A kazán a szivattyúvédelem miatt néha bekapcsol ha kikapcsolod akkor viszont nem tud és leragadhat.

Van olyan kazán hogy újból be kell állítani ha nem csak kikapcsolod hanem áramtalanítod is.

Nem javasolt kikapcsolni.

Szerintem

2021. ápr. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem fázol már, lekapcsolod.

De ahogy írták, a termosztát úgysem kapcsol be ha elég meleg van. Ennyi. Aztán idővel lekapcsolhatod, ha akarod.

2021. ápr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!!!!!!!!!! - Mennyire természetes, aztán mégsem jutott eszembe. Pedig nem vagyok egy műszaki analfabéta - én s.k. csináltam az egész radiátorrendszert (mindenféle segítség nélkül....a netről persze igyekeztem információkat gyűjteni. Úgy összeraktam az egészet, hogy amikor ráadtam a víznyomást, sehol egyetlen vízcsepp nem jelentkezett. A teljes üzemen kívül helyezésre szerintem akkor még ráérek, mert ugye nyáron ő is "téli álmát alussza"
2021. ápr. 18. 13:55
 4/6 A kérdező kommentje:
Tavaly még infrapanelekkel fűtöttem, előtte teleken fával kályhákban. A gázfűtés a királyság.
2021. ápr. 18. 13:56
 5/6 anonim ***** válasza:
A melegvizet is ez a kazán állítja elő? Ha igen, akkor ne kapcsold le. Ha viszont például vilanybojlert használsz, lehet hogy kisebb költséggel melegítheted a melegvizet ezzel a kazánnal.
2021. ápr. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!! Csak fűtésre használom a kazánt, a használati melegvizet bojler adja. Gázzal a haszn. melegvíz is olcsóbb lenne, de egyedül élek (kevés melegvizet használok - így nekem nem éri meg változtatni a rendszeren. Közben jutott eszembe, hogy majd konzultálok a gázszerelővel (jó ember)
2021. ápr. 26. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!