Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 1 embernek egy 2-3 szobás...

1 embernek egy 2-3 szobás 47-56 nm-es panel rezsije kijöhet maximum 30 ezer forintból mindennel együtt?

Figyelt kérdés
Úgy értve 2-3 szobás, hogy félszobák is vannak. De a lényeg, hogy közös költséggel, távfűtéssel, illetve egyénileg mért vízzel, árammal kijöhetnek ezek nagyjából 30 ezer forintból?
2021. jún. 9. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, lehet, hogy 36000Ft lesz.
2021. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Rajtad múlik, mennyit fogyasztasz. Ha a közös költséget is beleveszed, szerintem nem jön ki belőle.
2021. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A közös költség ekkora lakásra egy tizes megvan. Távhő 12ezer, az már 22ezer. Víz legyen 3-4000, áram ugyanennyi. Ha van gáz, az havi egy ezres ilyen esetben. Szóval nem, nem jön ki. És akkor még tv-t, netet, telefont nem is számoltam.
2021. jún. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Télen biztosan nem. Illetve számlázás függő. Én mondjuk 2 havonta kaptam víz és áram számlát, meg azt hiszem negyedévente gázt és szemetet, de ha minden összejött egyszerre télen, akkor volt, hogy 65-70 ezres rezsim volt. Nem igazán nő jelentősen a rezsi mértéke, ha odaköltözik még egy fő. Fűteni ugyanúgy kell, közös költség van, hulladék van, áramot, vizet is fogyasztasz, max egy picit többet a második személy miatt.

A jelenlegi helyünkön 52 nm-es tégla lakásban télen a rezsi (én ide számolom a kábel tv, net előfizetést is) 45-50 ezer forint állandóan. Tavasztól őszig picit kevesebb, de 30 alatt sosincs.

2021. jún. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Közös költség 10+ ezer Távhő télen 20+ is lehet.
2021. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szigetelt a ház? vannak költsegmegosztók a radiátorokon?

Éves átlagban tv és net nélkül biztos hogy kijön a legrosszabb esetben is ennyiből.

Nekem 75 m2 lakásra 2 főre így néz ki:

12e közös költség

4e villany

2e gáz (átalány)

5e víz

7e távhő alapdíj (melegvíz is ebből van)

Fűtési szezonban még +4-5e távhődíj

Ez így pont 30 (télen max 35) de ez egy nagyobb lakás, a közös költség meg a távhő díj is kevesebb a kisebb lakásokra.

Internetem meg még havi 3e.

2021. jún. 9. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!