Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átlagemberek, ti hogy bírjátok...

Átlagemberek, ti hogy bírjátok anyagilag ezt a hatalmas drágulást, ami a boltokban van?

Figyelt kérdés

Igen, átlagosan kereső emberek véleményére vagyok kíváncsi, nem arra, miért nem lettem milliomos programozó.


Szóval, 30-as átlagemberek vagyunk a férjemmel, átlagbevétellel (szülés előtt 500-at kerestünk ketten, most csak 400-at, hisz esett ki a bevételekből ugyebár). Szerencsére tudtunk venni egy felújítandó kertes házat, szóval nincs hitelünk, de legalább 6-8 millió kellene még a házhoz.


Ez a háttér. Na most, igyekszünk spórolni, tudatosan vásárolni, (még konyhakertünk is van), de mostanában úgy érzem, alig lehet lépést tartani a drágulással. Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret és hiába gondolom, hogy na, most akkor nem kell menni egy hónapig, a következő héten már látom, hogy elfogyott a macskakaja, az öblítő meg elfelejtettünk venni valamit és már kontaktlencséből is csak egy pár van, nyárra meg nincs szandálom a kánikula idejére. Értitek...


Mindig kellene valami, de minden olyan baromi drága, hogy csak úgy sunyi repülnek ki a 2-3-5 ezrek, aztán már csak azt látom, hogy elfogyott a kártyámról a pénz. Közben ugye újítanánk a házat, erre próbáljuk félretenni a pénzt, de 150 ezer forint olyan, mintha semmit nem érne egy tüzépen vagy barkácsboltban.


Sok mindenünk nincs még, amiket szeretnénk, pl. bogrács vagy függöny, de ezeket sem tudjuk megvenni, mert ha minden hónapban költünk valamire, akkor aztán sose lesz kész a ház.


Nem mondom, hogy ezelőtt ingyen voltak a dolgok, de sokkal több pénz megy el, mint pl. 2 éve, pedig egyre kevesebb dolgot vásárolunk. A bevételünk meg ugye csökkent is.



2021. jún. 14. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
38%

"szülés előtt 500-at kerestünk ketten,"

Tehát, akkor minimum nettó 250-et kerestek fejenként. Ez hol átlag, drágaság?

Tudod, hogy mi az átlag? Amikor nettó 160-180 közötti összeget keresel!


"Elmegyünk egy nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret" Cöö..


Neked az a legnagyobb problémád, hogy nem tudsz venni bográcsot, nekem pedig az, hogy nem tudok egyszerre 2-3 kg epret megvenni, mert 1200 Ft, van, ahol ettől drágább.


Na, provokatív kamukérdés. Jelentve!

2021. jún. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim válasza:
8%
Huuu ember. Te aztán idegbehozol. Úgy mondod ezt mintha te egy isten lennél aki a luxus Elysium holdon élsz gazdagok között az űrben. Akkor te is egy átlag ember vagy. Nem vagy sokkal több senkinél. Te is egy átlag ember vagy, csak nagy az arcod helyrekéne rakni.
2021. jún. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
47%
Bízunk a drága miniszterelnök úrban, majd bebeszéli a hasunkba, hogy tévedünk és rosszul ítéljük meg a helyzetet.
2021. jún. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
79%

Pénz nem a kártyádon van, hanem a bankszámládon.


csináltass szemüveget kontaktlencse helyett.. kezdeti nagy befektetés hosszútávon jobban jön ki. Pl én 5 éve használom ugyan azt a szemüveget a munkahelyem meg évente fizeti a lencsecserét benne.


Szandált lehet venni olcsón is. Én egész nyáron sport munkavédelmi cipőben járok. Simán kibírható, nem kell szandál. Főleg nem a koszos, poros belvárosba nem kell.


gyerek után kaptok elég jó hitel lehetőségeket... élni kell azokkal.

2021. jún. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
80%

Beosztással kell élni, és akkor nincs olyan hogy hó közepén elfogy a pénz a bankszámláról!


Megtervezitek, hogy mennyi ami az építkezés, stb. célokra kell (vagy takarékoskodásra), azt eleve félreteszitek - és a maradékból gazdálkodsz.


Két felnőtt emberre egy nagybevásárlás mit tartalmaz..? Mennyi időre...???


Ha nincs elég pénzetek, miért tartotok macskát?


Na most jól le leszek szólva... :-DDD

2021. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom a ház felújítása hogyan van nálatok, de nálunk a legutolsó lesz pl a bogrács. 😀

Nekünk még kell burkolni, ablakokat cserélni az emeleten, festeni, bútorokat venni. Én gyest kapok, férjem 250 e alatt keres. Mivel albérletben vagyunk egy másik településen addig, míg be nem tudunk legalább az alsó szintre költözni, így a gyereket sem tudom beadni bölcsibe, hogy dolgozzak. Ez a cumi.

Oszd be a kaját, olyanokat főzzetek, ami több napig kitart. Próbáljatok meg termelni, ha van nagyobb kertetek. Nekem 4 évvel ezelőtt vásárolt New Yorkerben vett 1000 vagy 2000 ft-os szandim van. De akár turkálóban is lehet venni ruhákat, cipőket pár száz forintért, vagy a legjobb a kilos turi.

2021. jún. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/80 anonim válasza:
58%

"nagybevásárlásra, simán otthagyunk 60-70 ezret"


Mi az anyamat vesztek? Belszint meg sushit?


Mi max 10 - 20 ezret hagyunk nagybevasarlasnal ott, es boven van kaja meg ilyenek.

2021. jún. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
35%

Mit rinyáltok 400-500 ezres átlagfizetések mellett?

Bemondta a magyar1 híradó.

2021. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 anonim ***** válasza:
55%
Sok csóró rögtön vérszemet kapott amikor meglátta, hogy a kérdező nem nettó 160-at keres. Ne legyetek már ekkora mocsok nagy prolik, hogy nettó 400-ra is kinyílik a bicska a zsebetekben.
2021. jún. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/80 anonim ***** válasza:
55%
Nálunk a HAVI kajaköltség ÖSSZESEN 60-70 ezer!
2021. jún. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!