Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Online kellett volna az éves...

Online kellett volna az éves mérőóra állást bediktálni, de kicsúsztunk az időből. Ilyenkor mi történik?

Figyelt kérdés

Még nem laktunk az ingatlanban, és elfelejtettem, hogy le kéne fotózni (ELMŰ és vízművek). Kaphatunk emiatt büntetést? Vagy kijönnek leolvasni?

Köszönöm szépen!



2021. júl. 23. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A birtokbavételkor készült az óraállásokról átadás-átvételi jegyzőkönyv?

Mert már akkor kellett volna egy lezáró végszámlának készülnie az eladó felé és téged csak az utána következő időszak fogyasztása terhel.

Ha ezt megtettétek és még az éves leolvasás idejével is nagyjából egybeesett, akkor újabb végszámla nem kell.

Szerintem menj fel a szolgáltató(k) online ügyfélszolgálatára és tőlük kérdezd meg írásban, mivel a szó elszáll!

2021. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy már egy éve miénk az ingatlan, a nevünkön volt a szolgáltatás, de felújítás miatt nem költöztünk be, egészen mostanáig. A határidő kb egybe esett a költözés előtti rohanással, így teljesen kiment a fejemből. Anno volt elszámolás, illetve az ELMŰ egyszer már adott is vissza pénzt túlfizetés miatt (átalányt fizettünk, amíg nem laktunk itt).
2021. júl. 23. 11:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Vajon mi az , ami visszatart attól, hogy a szolgáltatóval felvedd a kapcsolatot?

Rendben, pénzbe, időbe kerül a telefonálás. De az email megírása kb annyi idő, mint ide kiírni a kérdésedet.

2021. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nyilván rákérdezek majd ott is. De az ELMŰ híres arról, h az emailt 30 nap alatt válaszolják meg, telefonon meg mire az ember átverekedi magát a roboton, megőszül. Gondoltam, hátha valaki járt már így, mint én, és esetleg megosztja a tapasztalatát addig is.
2021. júl. 23. 12:32
 5/11 anonim ***** válasza:
55%

#4

Vannak irodáik is, ahova bemész és elmondod és helyben azonnal elintéződik. Ez nem egy hónap és olyan a nyitvatartás, (de., du.) hogy munka előtt/után is tudod intézni.

2021. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Kisbabával vagyok, nem olyan egyszerű elmenni egy ügyfélszolgálatra és adott esetben, ha sokan vannak, egy órát is vesztegelni. De nem fogok tovább magyarázkodni. Nyilván itteni segítség nélkül is kiderítem, mi ilyenkor a teendő/van-e bármilyen következmény, csak bíztam benne, hogy belefutok valakibe itt, aki tud érdemben segíteni.
2021. júl. 23. 13:02
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Telefonálni nem tetszik neked, email nem baró, mert nem azonnal válaszolnak, ügyfélszolgálatra bemenni kényelmetlen....akkor mi marad?

Érdemi segítség lesz számodra, ha megkérlek, hogy adj nekem egy meghatalmazást és majd elintézem helyetted?


És:

Ki kérte hogy magyarázkodj?

Mindenki mondott valami hasznosat, te meg megsértődsz, mint egy idióta!

Egyébként kíváncsi lennék, ha se telefon, se email, se ügyfélszolgálat, akkor hogy akarod kideríteni, illetve elintézni a dolgokat?

2021. júl. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Istenem, ha belegondolok, hogy én egy kenguru babahordozóban a gyerekkel bejártam Európát...

Talán nem lett volna emberfeletti feladat egy szolgáltatóhoz eljutni sem.

2021. júl. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ennyi rosszindulatú embert, komolyan mondom...

Az oldalról a kérdések 95%-át törölni lehetne, ha arra alapozunk, hogy utánajárhat maga az ember.

Csak hogy mindenki megnyugodjon, felkeresem a szolgáltatót. Akár személyesen, akár e-mailben, akár telefonon. Senkitől nem várok helyettem megoldást, egy egyszerű, tapasztalatra irányuló kérdést tettem fel, mert nyilván van, aki több ideje vezet háztartást, mint én, és esetleg belefutott hasonlóba. De valószínű én vagyok az egyetlen b@lf@sz, aki nem diktált időben.

2021. júl. 23. 14:12
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez az Elmű oldalán található:


Diktálási időszakban nem diktáltam, mi fog történni?


A mérőállás bejelentés elmaradása esetén – az előző időszaki átlagfogyasztást figyelembe véve – részszámlát készítünk. Ezt követően, amennyiben a megadott diktálási időszakban ismét bediktálja mérőállását, elszámoló áramszámlát készítünk, melyben a korábban kibocsátott rész áramszámlák elszámolásra kerülnek.


Ha többet fogyasztott a részszámlázott időszakban a részszámlában elszámolt mennyiségnél...


...akkor a mérőállás bejelentést követő számla értéke magasabb lesz a már megszokott részszámla összegnél.


Ha a tényleges fogyasztás kevesebb volt a részszámlákban kiszámlázottnál, és Ön azt rendezte...


...akkor a mérőállás bejelentést követően elkészült számla összege alacsonyabb lesz a korábbi havi részszámla összegénél.


Jelentős eltérés esetén túlfizetése is keletkezhet, melyet 8 napon belül visszautalunk az Ön részére (3.000 forint felett).

2021. júl. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!