Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha valaki nyitva hagyná a...

Ha valaki nyitva hagyná a vízcsapot otthon és két hétre elutazna, milyen vízszámlára számíthatna körülbelül?

Figyelt kérdés
Történt már ilyen eset? Meglepődnék mondjuk, ha nem történt volna. Biztos minden előfordult már valakivel.

2021. szept. 9. 12:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%

Eléggé sok füg attól, mennyi vizet ereszt ki a csap - van, amelyik csak lassan folyík, a másiból meg ömlik a víz.

De ha tényleg érdekel, akkor egy órára nyisd ki a csapot és engedd valamibe a vizet, akkor ki tudod számolni.

Nálunk még soha nem fordult elöm, hogy a csap nyitva maradt volna, azt mindenki észreveszi

2021. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
Engedj tele egy vödröt, mérd stopperrel, szorozd be.
2021. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%
Hiába írod bele, kérdező a "körülbelül" szót is. Ilyeneket írnak, hogy menj, engedj tele egy vödröt és szorozd fel... Nem tudják a választ, de kényszeresen írnak választ, pedig semmi haszna. Ilyen ez az oldal :D
2021. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha csak percenként 15 litert számolok 14napx24órax60perc,az 302.M3 víz folyna el és ezt 500ft-os teljes vízdíjjal 150Eft-ra jönne ki.
2021. szept. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

3-as: te nem fogod fel a válaszokat, szerintem képtelen vagy a leírt stöveget értelmezni.

Ezt csak úgy lehet valamennyire is megsaccolni, ha van valami alap - egy óra alatt mennyi víz folyik ki, illetve egy vödör mennyi idö alatt lesz tele - ebböl utána ki lehet számolni az egy napi vízveszteséget, illetve a két hetit is az elözö alapján.

És ez még mindig körülbelüli érték lesz, mert a rendszerben a víznyomás nem állandó, ezért saccta 10% eltérés simán lehet a kiszámolthoz képest.

2021. szept. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
Van olyan, aki elutazik 2 hétre, a lakás full üresen áll és nem zárja el a vizet, nyomja ki az áramot? O.o
2021. szept. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
#3: A te válaszodnak még annyi haszna sincs a kérdés szempontjából. Amit kb. se nagyon lehet megválaszolni, ha nem tudod mennyire van nyitva a csap és mekkora a víznyomás. Ezért kell mérni, ha kíváncsi rá valaki.
2021. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak olyan esetem volt, hogy a vízóránál vastagon spriccelt a víz a KPE cső mellett, ott 43 m3 ment el úgy 1-1,5 hónap alatt.

Itt nekem annyiban volt szerencsém, hogy a csatornadíjat elengedték, viszont benti csap esetén ezt is ki kell fizetni, vagyis a 4-es válasza még elég óvatos becslés, inkább 8-900 Forinttal kell számolni köbméterét.

2021. szept. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

5-ös: igen, körülbelüli érték volt a kérdés. Gondolom ez egy erősen teoretikus kérdés, ahol, a nagyságrend a kérdés, nem a pontos összeg. Milliók vagy százerek - kábé.

7-es: kérdezett, te olyat írtál, amiből nem tudta meg. Akkor most mire mentünk? Ha ő akarná kiszámolni, gondolom nem kérdezne. A válaszadás sem kötelező.

A 4-es válaszolónak, köszi, hogy van agya!

2021. szept. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Páran írták hogyan lehet kiszámolni ezzel lehet matekozni bőven.


Aki meg elutazik hosszabb időre jól teszi ha a főcsapot elzárja akkor biztos nem fog ilyen előfordulni még véletlenül sem.


Én ha több napra megyek el itthonról elzárom a vizet az óránál rögtön, aztán a villanyt is lekapcsolom, és csak azt a megszakítót hagyom felkapcsolva amiről a hűtő megy meg a fagyasztó. Ha a hűtőt kitudom üríteni addig mert többnyire kiszoktam akkor indulás előtt pár órával már lekapcsolom. Fagyasztó meg nekem a műhelybe van ami egy külön álló épület az udvarban. Ha lekapcsolom a villanyt egyedül azt a megszakítót hagyom bekapcsolva amiről a fagyasztó megy és a műhelyben is csak az az egyetlen áramforrás ami felkapcsolva marad. Gázt is elszoktam zárni ha lelépek itthonról több napra, tehát mindent lekapcsolok amit csak lehet nehogy gond legyen.

2021. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!