Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Elektromos fűtőpanel fogyasztá...

Elektromos fűtőpanel fogyasztás tapasztalat?

Figyelt kérdés

Akik egy teljes házat fűtenek így(60nm), azoknak a tapasztalataira lennék kíváncsi.

Hány nm, hány és mekkora panel(gyártó is) , beállított hőmérséklet, és persze a havi fogyasztás


2021. szept. 20. 11:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyjából 5000 Ft/m2/év @ 22°C költséggel számolhatsz.
2021. szept. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10-15 kW teljesítmény kell, ami gyakorlatban 3x16A vagy 3x20A
2021. szept. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Nem erre voltam kíváncsi.


Jelenleg egy nagyonért mindenhez ismerős 70-80ezres havi számlát jósol, mert ezzel fogunk fűteni. Ezért lennék kíváncsi, hogy aki így fűt, az hogyan jön ki egy hónapra.

2021. szept. 20. 12:25
 4/14 anonim ***** válasza:

Miért egy hónapra vagy kíváncsi? Az mindig változik, Január, február, március... a hónapok időjárása eltérő ;)

Éves díjat számolj. 60 m2 kb. 300.000 Ft/évre jön ki.

2021. szept. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Aki erre rábeszélt téged az nyilván nem mondta el, hogy -gyakorlatilag- ez a legdrágább fűtési mód ma Magyarországon.

Az összeget senki sem tudja megmondani neked hiszen nem tudjuk, hogy pl. mennyire hőszigetelt a lakásod, vagy a házad.

Fűtik-e körülötted a lakók, vagy önállóan álló családi ház?!

Hány db hány Wattos panel üzemelne?

Hány fokot szeretnél tartani? stb..stb...


Egy biztos, hogy ha pl. 50ezerért vettél egy 2ezer Wattos fűtőpanelt, az pontosan ugyanannyit fog fogyasztani, mintha csak 5ezer Ft-ért vettél volna egy szintén 2ezer Wattos olajradiátor.


Gyaníthatóan több lesz a fizetnivalód a fentebb jósolt 300ezer Ft-tól.

2021. szept. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, mivel más alternatíva nem áll rendelkezésre, ezért maradt az elektromos fűtés.(ha úgy jön ki a lépés, napelem lesz telepítve, vagy nem)


És nem azt kértem, hogy tippeljük meg mennyit fogok fizetni, hanem azt, hogy aki már HASZNÁLJA, és nem egy darabot, az írja meg a tapasztalatait.

Szigetelt régi családi ház, senki más nem fűti, kb 22fokot szeretnénk,(programozás 19-22 fok között az otthon tartózkodás mértékében) 6500W a fűtőtestek teljesítménye összesen. Majdnem egy napos fűtés nélkül, mínusz fokokban 14fokra hűl ki a ház(lehet csak 18óra volt két kályharakas között, egy rossz fatemetővel)

2021. szept. 20. 15:59
 7/14 anonim ***** válasza:

6500 Wattnál kb 212 Ft óránként a fogyasztásod.

Ezt szorozzad meg annyival ahány órát menne naponta, majd 30-al és kijön 1 hónapra a fogyasztásod.


Vagyis:

Ha pl. napi 12 órát megy, akkor

212 x 12 x 30 = 76.320 Ft

2021. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem 6500 watt többet fog menni mint 12 óra amikor januárban napközben is fagy.
2021. szept. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.

Szerintem is többet fog menni főleg ha hideg lesz kint, de nem szerettem volna 100.000 Ft/hó feletti fogyasztással ráhozni a szívbajt.


Ha a beruházás előtt kérdezett volna, akkor -gáz híján- hőtárolós villanyt vagy klímát javasoltam volna, amihez kérhettek volna jóval olcsóbb "H" tarifát.

Sajnos -jelen szabályozás szerint- a napelem sem perspektíva, mert 2023-tól havi elszámolású lesz. Így a nyáron megtermelt többletet senki sem tudja a téli hónapokra átvinni.

2021. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
* A kérdező említette feljebb a napelemet.
2021. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!