Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyi idő múlva kapcsolják...

Mennyi idő múlva kapcsolják ki az áramot, ha nem fizetem? 23/F

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
bármikor. A csekken feltüntetett bef.h.i után akár egy hét is lehet...ha felszólítanak, akkor mákod van..
2021. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz az 1 hét, az adott szolgáltató üzletszabályzatában van leírva. Elműnél 60 nap fizetési késedelem kell hozzá.
2021. szept. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg van egy törvényi útja, első felszólítás, második felszólítás, stb.

De nálam 2x kikapcsolták törvénytelenül, felszólítások nélkül, amikor kb. 2500 Ft hátralékot tartottak nyilván. Ami vicc, mert 2000 ft alatt ki sem állítanak csekket.

Mint kiderült, a fél városban megcsinálták a visszakapcsolási díjak miatt. Én a fogyasztóvédelemnél feljelentettem őket és a pénzt visszakaptam és még bírságot is kaptak.

Kárpótolva nem lettem, és bűncselekménynek sem minősítették, de azóta nem merészelnek ilyet.

2021. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hibák mindenhol előfordulnak, de nem az az alap, hanem, ahogy írtad is, kikapcsolási eljárás indul, felszólítással, stb.
2021. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Nem olyan hamar. Előszpr azért felszólitanak egyszer kétszer. Nekik is költség a kikötés is. Nem érdekük
2021. szept. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

1-sima levél...fizetési felszólítás.

2- kikapcsolási értesítő(ajánlott)egy hónap után,rajta van(lesz),hogy mikori dátumtól élnek a kikapcsolási jogukkal.

Megyénként,városonként,szolgáltatónként változik,de az alap,az alap.

Tévedés!...már nincs 60 nap!

2021. szept. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az MVM Next oldalán pl. azt írják, hogy 63 nap.

[link]

2021. szept. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

60 nap, de nagyon nem ajánlott megvárni, mert ha egyszer levágják a kábelt súlyos pénz lesz visszakötni.

Tudniillik, visszakötést csak akkor végeznek, ha a szekrényed megfelel a MA ÉRVÉNYES szabványoknak.

Szekrény csere történet 150 ropitól indul.

2021. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 Hát én ezt nem így tudom, legalábbis a mi környékünkön. Kapsz munkalapot a kikapcsoláskor, és azon feltüntetik, ha szabványosítani kell.
2021. okt. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!