Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Milyen fűtést ajánlatátok?

Sonemeery kérdése:

Milyen fűtést ajánlatátok?

Figyelt kérdés
A következő helyzethez szeretném a segítségeteket, javaslataitokat, illetve tapasztalataitokat kérni: Egy 115 m2-es házban lakom, gáz a faluban nincsen bevezetve. Jelenleg a hagyományos, radiátoros, központi fűtéssel fűtök, de sajnos az egészségi állapototom miatt ezt már nem tudom megtenni. (Lejárkálni gyakran a kazánházba, a fákat emelgetni, naponta újra begyújtani, stb.) 2 helyiséget szeretnék fűteni, az egyik 10 m2, a másik kb. 20 m2. Ismerősöktől kaptam olyan javaslatot, hogy hőtárolós kályhával, illetve klímával lehetne megoldani. Én egyiket sem ismerem, ezért kérlek benneteket, hogy segítsetek ebben kiigazodni, hogy melyikkel lehet olcsóbban fűteni, milyen előzetes munkálatokat kell ehhez elvégezni, ez kb. milyen összeg. Nappalra olyan 20 fok körüli hőmérsékletre gondoltam, éjszaka szinte nem is kell a fűtés. Én ezt a 2 javaslatot kaptam, de nagyon szívesen várok tőletek esetleg más megoldást is!

2021. nov. 5. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Brikettel nem lehet fűteni?
2021. nov. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyivel jobb a fűtőértéke, mint a fának, csak rákerestem.

[link]

2021. nov. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
A "klíma fűtésre" elég megosztó kérdés, sokak szerint elviselhetetlen az hogy az arcukba (nyilván nem szó szerint kell ezt érteni) fújja a száraz, meleg levegőt. Másoknak meg nem lépí át az ingerküszöbét, ez nagyon egyéni preferencia kérdése. De mindenképpen próbálj ki egyet rokonoknál, ismerősöknél, hogy milyen érzés tartósan a klímával fűtött helységben tartózkodni, mielőtt beruházol rá.
2021. nov. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19%

Na, itt van:

[link]


Megajoule-ban vagy Kilokalóriában van megadva a fűtőérték.

Tüzifa az 13 MJ körül van = 3100 kcal

Brikett fából: 20 MJ = 4800 kcal

Brikett barnaszénből: 19 MJ = 4500 kcal

Feketeszén: 30 MJ = 7200 kcal.


Szóval ha szenet veszel, az a legegyszerűbb.


Egyébként egy télre hány kiló fa kell?


[link]

2021. nov. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

De van koksz is, aminek még nagyobb a fűtőértéke.

[link]

2021. nov. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
19%

JA, és ha le kell járkálni a kazánházba, nem lehetne a kazánt/kályhát fent beszerelni?

Van ilyen önállóan álló kályha is.

30 000 Ft-tól.

[link]

2021. nov. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Felejtsd el a vegyestüzelést. Nem tudod szabályozni a hőmérsékletet. Még puffer tartállyal úgy-ahogy, de akkor sem úszod meg a napi begyújtást, meg állandó piszkolást, fahordást stb.

Túlhaladta a technika.


Inverteres klíma + H tarifa. Nyomod a távirányítót és gyakorlatilag gázkazán árából fűtesz. Évente 1x hívsz egy mukit, aki kitisztítja a kültéri és beltéri egységet. Kb ennyi a karbantartási igénye.

-15 fokig jó hatásfokkal ad meleget (elég ritkán van ettől hidegebb és akkor is csak alig pár órára hajnalban)

Természetesen a régi rendszert hagyd meg tartalékba, évente 5-10 napot rásegíteni már igazán nem nagy fáradság.

2021. nov. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Annyit még, hogy a klímánál számít, hogy mennyire jól szigetelt a ház. A szigeteletlent is ki lehet vele fűteni, ez csak teljesítmény kérdése, viszont mivel sok meleget kell termelnie, ezért több levegőt forgat a belső hőcserélőjében, jobban pörög a ventilátor, huzatosabb.

Jó ablakoknál, viszonylag szigetelt háznál nincs ilyen gond, ott gyengéden leheli magából a meleget.

2021. nov. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Puffertartállyal TÖKÉLETESEN lehet szabályozni a hőmérsékletet!


Egy évben kb. 8-10 alkalom van, hogy két naponta gyújtok be.

Télen inkább 3, átmeneti időben 4-5 naponta.

2021. nov. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

(Lejárkálni gyakran a kazánházba, a fákat emelgetni, naponta újra begyújtani, stb.


Ezt nem oldja meg a puffer.

2021. nov. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!