Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 50 m2 körüli panellakás...

Egy 50 m2 körüli panellakás fűtésének mennyi kb. a havi költsége?

Figyelt kérdés
Ez egész évben, vagy csak a téli hónapokban fizetendő?

2021. nov. 30. 18:53
 1/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

A fűtés típusától is függ, egyedi mérős-e, átalánydíjas-e... stb.

Nekünk ekkora lakásunk van, távhő, nem egyedi, folyamatosan maxon van. Fűtési szezonban 15 ezer körül, azon kívül 5 ezer. Tavaly a havi átlag 11 ezer volt.

2021. nov. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

A kinézett lakásnál havi 20ezret mondtak, x 12 hónappal.

Csak nem tudom, hogy ez Bp.-en reális-e vagy sem.

Köszönöm a további válaszokat.

2021. nov. 30. 20:04
 3/9 anonim ***** válasza:

2. Albérlet? Minket régen úgy vert át egy tulaj, hogy havi 20 ezret fizettünk átalányban a fűtésre, aztán kiderült, hogy amúgy valami 12-13 ezer lett volna a valós (egész évre minden hónapban átlagolva), csak átalányba lehet kérni akármennyit (kérheted hogy fizess 50 ezret is, ha akarsz), a lényeg hogy a maradékot visszaküldik majd évente egyszer az elszámolásnál.


A lényeg, hogy a kisköcsög direkt sokkal több átalányt fizettetett velünk, mint kellett volna. Aztán évente egyszer pedig visszaküldték neki az általunk befizetett extra pénzt, amit ő szépen eltett magának. (Mivel a saját lakcímére kérte a pénzt.) Szóval ha albiról van szó, akkor ennek nagyon nézz utána. Vannak tulajok, akik ahelyett hogy több bérleti díjat kérnének inkább a rezsin keresztül károsítanak meg pénzzel.

2021. nov. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de nem albérlet, hanem vétel lenne.
2021. nov. 30. 21:05
 5/9 anonim ***** válasza:
Oké. Akkor a válaszom, hogy olyan 10-12 ezer. Ezt fizetheted így is egész évben, hogy fixen ennyi minden hónapban. Vagy pedig fizethetsz úgy is, hogy nyaranta mondjuk 5 ezret, télen pedig 16 ezret. (Most csak mondtam példákat.) Ahogy neked kényelmesebb.
2021. nov. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. nov. 30. 21:10
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk olyan volt, hogy vétel után a tulajnak számláztak még vagy 3 hónapot. Havi 10 ezer körül. Majd ezekről kapott érvénytelenítő számlát.


Aztán nekem meg leszámláztak ugyanazokra a hónapokra 13 ezer forintokat.


Majd most megyek be hozzájuk, hogy ezt amúgy hogy...

2021. nov. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi.
2021. dec. 1. 16:58
 9/9 anonim ***** válasza:
óbudán én fixen 12K-t fizetek minden hónapban. És télen is nyári meleget lehet varázsolni itthon
2022. júl. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!