Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Van itt aki lecserélte otthon...

Van itt aki lecserélte otthon az összes izzót ledesre? Ért el vele kézzel fogható áramszámla csökkenést?

Figyelt kérdés
2021. dec. 5. 15:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan 10 éve történt meg nálam. Havi 2 ezer forintot csökkent a számlán, tehát 10 év alatt durván 250 ezret spóroltam eddig.
2021. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Kérdés,hogy milyen izzókat akarsz milyenre lecserélni,mennyi helyiséget érint,napi mennyi órában a használat?...stb. Egy átlag háztartásban egyébként olyan havi 1000Ft-tól többre nem kell számolni...A másik,hogy a led izzók is sajnos baromi hamar tönkremennek a ráírt élettartamnak a töredékét sem tudják.
2021. dec. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 20 lámpából évente 1-et ki kell cserélnem :)


Villanyszerelő boltból veszem 2 év garival, szó nélkül kicserélték eddig.

2021. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Villanyszerelőként én már évekkel ezelőtt lecseréltem az összes izzót ledesre ami csak létezik a háztartásban és érezhetően legalább 2000 ft-al csökkent a havi energiafogyasztásom. Nagy tévhit hogy nem éri meg mert drága és rövid élettartamú a led izzó ha jó nem a 100 forintos boltban hanem szaküzletben veszed biztos minőséget kapsz sőtt cseregaranciát is egyébként nekem még sosem kellett cserélni led izzót még mindenhol az van amit évekkel ezelőtt raktam be van amelyik már több mint 6 éve üzemel .
2021. dec. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra kell figyelni, hogy a ledes nem szereti a régi fajta zárt búrákat (pl. a fehér üveg gömb). Ahol tud szellőzni, ott nálam is évek óta világítanak.
2021. dec. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%
Áramszámla csökkenést nem értem el vele amiatt, mert azóta nem szólítgatom a családom tagjait, hogy kapcsolják le a villanyt ha valahol nem vagyunk. Így néha az egész házban díszkivilágítás van, de az izzólámpákhoz képest tizedakkora fogyasztással fut a világítás projekt. Amúgy is a feleségem is, és a gyerekek is félnek a sötétben. Régebben sokat gyötörtem őket a takarékossággal. Most már éghetnek... Béke, boldogság - és világosság van :-)
2021. dec. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tom Benko ***** válasza:
A régi házunkban olyan 2500 forint spórolás volt. A mostaniban mindegyik ledes, úgyhogy nem tudom. Illetve majd fogom tudni, mert az egyik kiégett, és Zita halogént vett helyette.
2021. dec. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
95%
Ahol pl a fűtés a legnagyobb fogyasztó, ott nem is lehet észrevenni a havidíj csökkenést, mert az időjárás változékonysága sokkal jobban befolyásolja a villanyszámlát. Mondhatjuk, hogy túl nagy a zaj a mért jelhez képest. Nekem a LEDekkel az a tapasztalatom, hogy ha jó minőségű, nem színhiányos a fénye, akkor sokkal jobb lehet a szemnek, mint az izzó. Természetesebbek a színek amellett, hogy világosabb van. Persze az akciós lámpák vagy sárgásak, vagy kékesek, vagy lilásak, és csak kamrába pincébe jók, nem a nappaliba. Vibrálhatnak is, ami a beépített családi veszekedés generátor. Hívják úgy is, hogy stresszlámpa. Nekem van több házilag gyártott led lámpám is, túlméretezett táppal, ami mindentől megvédi magát is, így örök életű lehet. A ledek is kb 60%-on mennek, így 10 évig biztosan nem halványodnak el. Kintre meg garázsba vettem 21 meg 27 wattosat, ezek kb 150 meg 200 Wattos izzónak felelnek meg, és nem is langyos a foglalat, és mégis stadion fény van. Téli délutánon is lehet kint dolgozni. Régen a 100-as izzós stekklámpa emlékszem, büdösödött is egy óra után, és nem volt alternatíva. De utáltam.
2021. dec. 9. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
90%
2-es: ez kapásból nem igaz! Ha gyakran tönkremegy, akkor ott a foglalatban is lehet hiba (ilyen nálam is előfordult, a foglalat cseréje óta nincs gond). A villanyszámla észrevehetően csökkent, hogy mennyivel, azt nem számoltam ki, ráadásul ebben más is benne van (plazma tv helyett OLED). Én csak ajánlani tudom!
2021. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Balsai Tamás válasza:
95%

A villanyszámla mindenképp csökken. Ez a lakás természetes megvilágításától és a lakók életmódjától, fényigényétől, de általában havi párezer forint.

A mai normál izzók élettartama sajnos a "régi" Tungsram izzókhoz képest töredék. Néhány alkalmazásban izzót vagyunk kénytelenek használni, tapasztalatunk szerint 10-ből 1-2 egy órán belül kiég.

Nyilván a Led-esek közt is van hibás, de nagyságrendekkel kevesebb, illetve jóval egyszerűbb a garanciát érvényesíteni.

Valaki írta, hogy nem bírják a zárt búrákat. Ez búraméret- és teljesítményfüggő, de valóban - mivel a kompakt fénycsövekhez hasonlóan - ezekben is elektronika van, a hőtűrésre (vélhetően szándékosan) alulméretezett kondenzátorok kellő szellőzés híján hamarabb elérik a "tervezett élettartam" -ot.

Összegezve: napjainkban (és jópár éve már) a legolcsóbb, leghamarabb megtérülő formája az energiatakarékosságnak led-esre cserélni amit csak lehet. (vannak kivételek...pl.sütő, kemence, stb.)

2021. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!