Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gázkazán vagy vegyestüzelésű...

Gázkazán vagy vegyestüzelésű kazán?

Figyelt kérdés
Fűtéskorszerűsítést tervezünk. Eredetileg gázkazánt szeretnék/szerettünk volna, csak attól tartok, hogy a választások után a kormány elengedi a gázárakat (is), ami miatt sokkal-sokkal drágább lenne, úgy pedig nyilván inkább már a vegyestüzelésű kazán lenne a megfelelő. Persze a legegyszerűbb lenne mindkettőt beszerelni, de ha megoldható, jó lenne csak az egyik :)

2022. jan. 8. 11:07
1 2
 1/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Na látod ez az amit senki se lát előre hogy mi lesz később. Igen jól írod a legjobb ha van mindkettő. Aztán használod azt ami éppen olcsóbb. Nem kevés pénz az egész. Arról nem beszélve hogy vegyes mellé puffer tartáj is kellene hogy gazdaságosabb és kényelmesebb is legyen a használata
2022. jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Én jelenleg vegyestüzelésűvel fűtök. Volt korábban gázkazán is, de lehalt, meg az még iszonyat sokat is fogyasztott, mivel nem volt semmi szigetelés a házon. Visszaváltanék szívesen, de mivel már csak kondenzációs kazánt lehet feltenni, amihez új kémény is kell ennek költségét most nem tudom kifizetni. Vegyestüzelésűnél meg arra is kell gondolni, hogy a tüzelőt tudd hol tárolni, meg időben meg kell venni, pl a fát, hogy a télre kiszáradjon, a nedvessel csak szenvedés van, ráadásul több is fogy belőle.
2022. jan. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
59%

Tévesen írja a 2 es,hogy kéményt is kellene rakatni!

Az csak a múltban volt.A kondenz kazánoknak saját kémény rendszerük van.Igaz,hogy et nem tartozik a kazán árába ,de csak annyit kell megvenni amennyi szűkséges.Pár 10 ezer ft.

Ha gáz drágul,a fa is fog. Ez nem fog automata melegíteni is .

Vegyes tüzeléshez erdőd is legyen,minimum .

2022. jan. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha bármi történik, akkor jobb ha több lábon áll az ember.

Nálam pl. gáz és vegyes is van. Ha vidéken élsz akkor tüzelő mindig akad.

Pl. mindig találni olyant akinél kinőtte a fa az udvart v. kidöntötte egy vihar. Ezeket kivágásért cserébe ingyen odaadják.

2022. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

"Tévesen írja a 2 es,hogy kéményt is kellene rakatni!"


Nem írtam olyant, hogy új kéményt akarnék rakatni, csak nekem még a gázhoz alu csőkéményem van, és ez helyett is kell új, és ez tuti nem pár 10 ezer forint lenne a 7 méter, meg a csövön kívül ahogy nézem van pár kiegészítő is, pl kondenzátum leválasztó, amiknek 15-20 ezer forint az ára.

2022. jan. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Gazkazán mindenképp. A fával fűtés is qrva drága és hatalmas meló, meg rakhatod a tüzet állandóan. És a gázár abban a pillanatban rántja magával a tüzelő árát is.
2022. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%

Amikor én voltam ilyen helyzetben nekiálltam számolni.

A fatüzeléssel rengeteg a munka. Aztán ha éjjel kialszik a tűz reggelre kihül a ház. Akkor vegyünk nagyobb kazánt, puffertartályt vezérlést stb. Még fel sem jöttem a pincéből máris többe került mint a teljes fűtési rendszer a kondenzációs kazánnal. A gáznál meg termosztáton beállítom a 21 fokot aztán a kazán teszi a dolgát automatikusan. Nincs fahordás, tűzgyujtás, hamuzás.

2022. jan. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Majatom ***** válasza:
Nekünk most lett kiépítve a központi fűtés nyáron. Mi úgy csináltuk, hogy kondenzációs kombi gázkazán lett beszerelve, osztó-gyűjtős a rendszer, és úgy lett kiépítve, hogy már most meg van csinálva a leállás a vegyesnek, csak most 1-1 csappal el van zárva. Így jelenleg gázzal fűtünk, de az elkövetkezendő 2 évben lesz majd vegyes is puffertartállyal (van 3 ha tölgyerdőnk).
2022. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"Nincs fahordás, tűzgyujtás, hamuzás."


Amíg Putyin nem gondol egyet és újra elzárja a gázt!!

2022. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9

Miért mikor zárta el ?


Egyébként meg bevállalom ezt a rizikót de akkor sem fogok visszamenni a 18. századba.

2022. jan. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!