Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Társasházban kötelező saját...

Társasházban kötelező saját költségen fizetnem és elintéznem a kémény bélelést ha nem gázzal fűtök? Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha elutasítom?

Figyelt kérdés
Felhívott a társasházkezelő hogy saját költségemen kötelező megrendelnem a kéménybélelést, ami tudtommal többszázezer forintos költség, jelenleg elég nagy érvágás lenne ennyit költeni, pláne hogy nem használok gázt, így a kéményt sem, villannyal főzök és fűtök és nem értem akkor miért fizetünk közös költséget, ha ezt saját zsebből kell fizetni a a lakóknak. Milyen lépéseket tehetnek ellenem ha nem vagyok hajlandó béleltetni a kéményemet? Illetve tegyük fel ha csak az enyém nincs bélelve, az veszélyezteti az alattam és felettem lakókat? (1. emeleti lakásban lakom) Ha csak rám nézve van veszélye azzal jelenleg együtt tudok élni, de természetesen szomszédokat nem szeretném veszélybe sodorni. Köszönöm előre is a válaszokat, kérem ne savazzanak nagyon :)

2022. jan. 12. 20:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Ezt tudja a közös képviselő is, hogy te nem gázzal fűtesz?
2022. jan. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
48%
Ennyi erővel akkor pl. a tető javításába sem kell beszállnod, mivel csak az első emeleten laksz?!
2022. jan. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Azért egy lakógyűlés keretében számoljon már el a közös képviselő, hogy mégis, hogy áll a társasház megtakarítása, hiszen pont azért van a közös költség, hogy ilyen jellegű javításora legyen pénz, és ne várják el, hogy minden lakó egyből 100 ezreket előhúzzón a farzsabéből. Vagy ha muszály megcsinálni, akkor intézzen hitelt.
2022. jan. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
2/3-nak: Tudtommal pl az ilyen esetekre is fizetek havonta közös költséget mint pl tető javítás
2022. jan. 12. 21:00
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a kérdés, hogy ez a kémény csak nálad rendelkezik-e bejárattal. Ha csak, akkor teljesen értelmetlen kibéleltetni, amíg nem gázzal fűtesz.
2022. jan. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
1. Válaszolónak: Szerintem nem tudja, de nem is kérdezte, meg nem is ő hívott fel engem hanem a társasházkezelő cégtől valaki, hogy intézzem el minél hamarabb a kémény bélelését mert hogy a NAV már fenyegeti őket emiatt, nem tudom hogy mennek ezek a dolgok sajnos suta vagyok, ezért is kérdezek itt :D. köszönöm az eddigi válaszotokat
2022. jan. 12. 21:06
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#6

Most feladtad a leckét a NAV-val!

Azóta is azon gondolkozom, hogy a NAV-nak mi köze a kéménybéleléshez, de különösen ahhoz, ha te azt saját költségen intézed?

2022. jan. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
7. válaszolónak: Na igen, ezt én sem tudtam értelmezni, ezek szerint mégsem én vagyok az egyetlen
2022. jan. 12. 23:49
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak itt a kérdés az, előbb odáig nem fejtettem ki, hogy van-e gázod? Erről okosan nem írtál egy szót se. :D Mert ha villannyal fűtesz ugyan, és az csak önkorlátozás, hogy nem lövöd be a gázt, akkor érthető a kívánság, mert bármikor bekapcsolhatod, akár gonoszságból, feledékenységből, anyagi megszorulásból, bármi, és akkor meg veszélybe kerül a szomszéd. Az jogilag, satöbbi, nyilván nem megoldás, hogy megígéred, nem nyúlsz hozzá.
2022. jan. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen önálló kéményed van, vagy gyűjtőkéménye van a társasháznak, amibe több lakó fűtése belecsatlakozik?! Mert ez egyáltalán nem mindegy.


Kondenzációs kazánt - már csak ezt engedélyezik -, kizárólag bélelt kéménybe lehet vezetni. Ha több lakónak van egy kéménye, akkor addig nem tudja a kazánt beépíteni az adott lakó, amíg nincs bélelve. Ezt nyilvánvalóan nem egyedül fogja fizetni, mert ha a többi is a későbbiekben kazánt akar szereltetni, nekik ez ingyen lesz, mert aki először csináltatta, már kifizette. Ilyenkor ha tetszik, ha nem, megoszlik a költség a kéményhez hozzáférő lakók között.


Azt pedig, hogy a kéménybélelés kinek a költsége és a hasonló felújítások kinek a költsége, általában tartalmazza az alapító okirat, vagy ha nem, a lakógyűlés határoz róla. Ha minden kéményt béleltetni kell a lakóházban, nyilvánvalóan nem biztos, hogy annyi félretett pénze van a háznak.


Mi pont ezért költöztünk el az előző társasházunkból, mert gyűjtőkémény volt és a kondenzációs kazán miatti kéménybélelésből fakadó viták már kezdtek elfajulni és sehová sem jutottunk. Olyan házba költöztünk, ahol egyedi kéményünk van. Ez is társasház. Azóta beépíttettünk kondenzációs kazánt és a kéménybélelést egyedül nekünk kellett fizetni, pedig nem volt olcsó a földszinttől a harmadikig kifizetni. Ha a kémény kívülről felújításra szorul, az a társasház költsége, a bélelés viszont a miénk volt.

2022. jan. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!