Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan történik az egyedi...

Hogyan történik az egyedi mérős távhővel ellátott lakások leolvasása lakás vásárláskor?

Figyelt kérdés

Teszem azt az előző tulaj egész télen nyitott ablaknál, maximumra állított fűést használt, de csak az előző évi havi átlagot fizette havonta.

Nyári elszámoláskor (évente egyszer van leolvasás) az új tulajnak fog kijönni hatalmas számla.



2022. jan. 20. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Az eladáskor le kell olvasni az órákat és bediktálni, akkor a régi tulaj kapja a saját fogyasztását, az új meg fizeti, amit ö fogyaszt.

Ez ugyan elöször feltehetöen a korábbi átalány lesz, de leolvasáskor visszakap egy csomó pénzt.

2022. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Távhő is ugyan így működik? Nem a régi hőmérő szerű mérők vannak már?

2022. jan. 20. 20:59
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Hát - a sok közül - ez az egyik szopatás ebben az egyedi mérős marhaságban!

Ugyanis ez az "egyedi mérő" egy nem hitelesített mérőeszköz (nem is hitelesíhető!) - egy drága vacak - ami csak arányokat állapít meg...

Ahhoz, hogy ezt az arányt meg lehessen állapítani, ahhoz minden egyes radiátoron lévő vackot le kell olvasni, és az alapján (a különböző szorzók és osztók figyelembevételével) alakul ki a fizetendő fűtésszámla.

Tehát a lényeg: minden egyes mérőt le kell olvasni az egész házban, amit biztos hogy a kedvetekért nem fognak megtenni...

Ahol ilyen mérőket felszerelnek, ott (a megtévesztett lakók) egy "bianco csekket írnak alá" úgy, hogy nem tudják hogy mennyi lesz a végösszeg!

Reklamálni meg nem tudsz, mert a közös képviselő elküld a hőszolgáltatóhoz, az meg elküld a leolvasó céghez, aki mossa kezeit, mert a felosztást a közös képviselő csinálja... Kész elmebaj!

Annyit tudsz csinálni, hogy az előző évi számlákat megnézitek, és annyit számoltok a részarányos fűtésért - aztán nyáron majd ha jön a végelszámolás, nagyon intenzíven kezdj el imádkozni, hogy ne szívd meg nagyon!:)

2022. jan. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Amit az 1-es versenyző leír, az igaz a vízre, gázra, áramra - de a távhőre - sajnos - nem!
2022. jan. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Miért beszéltek baromságokat?


Én 2 éve febr 22-én vettem távhős lakást (egyedi mérés van), és 22-ig a régi tulaj kapta meg a számlát, 23-29-ig (mert történetesen szökőév volt 2020) én.

Ugyanúgy hó végén leolvasták a költségosztókat a radiátoron, és szétosztották, annyi "extra" volt, h az erre a lakásra szóló számlát a Főtáv ketté osztotta 02.01-02.22 (előző tulaj) és 02.23-02.29 (én) időszakokra.


Ráadásul Ő átalányt fizetett (havi fix 9000-t asszem) uh neki még egy elszámoló számlát is kitoltak. Nekem meg a tényleges fogyasztás jött.

2022. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vok: annyit kiegészítésül: az általam leírtak utólag felszerelt költségosztókra, egyvezetékes panel lakásokra vonatkoznak.

A mi városunkban évente egyszer olvasnak le, és kalap.

2022. jan. 23. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!