Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM Next vezérelt áramnál...

MVM Next vezérelt áramnál hány amper jár alapesetben 3 Fázison?

Figyelt kérdés

Jelenleg ilyen kismegszakítóim vannak 3 Fázison:

16A, 16A, 10A.


Így vettem a lakást, sajna nem én köttettem be így.

Miért pont így helyezték el őket? Ugyanaz a terhelés van mindhárom fázison.

Csak 42Amper járt volna annak idején alapesetben, és ezen spóroltak?

Szükségem lenne a harmadik kismegszakítónál is a 16A-re.


Az nem baj, ha fizetni kell érte, csak mérőhely felújítás ne kelljen emiatt a plusz 6Amper miatt.


Az MVM Telefonos ügyfélszolgálata elérhetetlen, így egyelőre nem tudtam tőlük megkérdezni.


2022. jan. 26. 07:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hálózatbővítést kell kérni, a költség 6A*3900+áfa vagyis 30000ft és a szolgáltató embere cseréli ki az automatát. Az előző tulaj nem akarta kifizetni ezt a pénzt.
2022. jan. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 qkker1 ***** válasza:

1.


Plussz a mérőhely szabványosítás, ha nem megfelelő a jelenlegi, ami a kérdés alapján valószínű, bár egy fénykép sokat segítene.

2022. jan. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Fadobozban van a mérőhely, így biztosan nem szabványos.
2022. jan. 26. 10:54
 4/15 qkker1 ***** válasza:
Az még 200 körül van, bár attól függ, hogy mi van a fadobozban. Kép nem ártana!
2022. jan. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Majatom ***** válasza:

Nekünk múlt nyáron szintén fadobozba még megcsinálták a bővítést, de azóta mintha változott volna a szabályozás. Keress egy regisztrált szerelőt, ő megnézi, és tájékoztat mindenről. Nekünk a papírmunkát is ő intézte, és ő szólt, hogy mikor jön a szolgáltató megcsinálni a bővítést, mondjuk nekünk volt hálózat felújítás, meg napelem kiépítési is, és mindent ő csinált.


Itt tudsz keresni a címed alapján reg. szerelőt:

[link]

2022. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Alapesetben 32 A jár ingyen, de régen ha jól tudom csak 16 A járt. Mivel fadoboz van, akkor biztos a régen verzió áll fent. Régebben sokszor csak azért kértek 3 fázist, "ipari áramot", hogy gyalut, fűrészgépet, hasonló ipari gépeket tudjanak üzemeltetni. Csak később jöttek divatba olyan háztartási fogyasztók mint a villanytűzhely, mostanában hőszivattyú, napelem elektromos autó-töltő, amihez tényleg kell a 3 fázis. Ezért is, no meg a plusz pénz miatt is régebben a többi fázis teljesítménye elmaradt az elsőétől, mivel csak arra kellett, hogy egy darab villanymotort elindítson. A mérőhely szabványosítással pedig keressél meg egy helyi reg. szerelőt, mert van hogy elég csak a kábelt kicserélni az órától az elosztóig aluról, 10-es rézre. Ez max pár tízezerbe fáj, sokkal olcsóbb mint szétbombázni az egész mérőhelyet. Egy próbát megér.
2022. jan. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1 vagyok.....

Amíg az órához nem kell hozzányúlni addig nem kell a mérőhelyet szabványosítani, a szomszédomban tavaly ősszel minden probléma nélkül cserélték,pedig 1991 építésről beszélünk. A régi automata helyére felszerelnek egy újat ahhoz nem kell bontani szinte semmit, 1 plomba és kész , az automata egy sínre van rögzítve, kicserélése azért szakmunka, mert esetleg feszültség alatt kell szerelni. Ha a bővítés megköveteli a vezeték keresztmetszet növelését, akkor már más a helyzet, ezt a szolgáltató előírhatja, de 10-16 ampernél ezzel nincs probléma.

2022. jan. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a folyamatot, az EON-nál kell intézni a teljesítménybővítést (az MVM csak energiakereskedő, az EON a hálózatgazda). Nem biztos, hogy kell szabványosítani, amúgy a mérőhöz nem kell nyúlni.


Viszont úgy van, ahogy mondtátok: Regisztrált szerelőt kell keresni, és a szerelő munkadíján kívül be kell fizetnem amperenként NETTÓ 3.900 Forintot. Na most már mivel rengeteg papírmunka van vele, és a szerelő kiszállását és munkadíját is ki kell fizetnem, így 3 x 20A-re fogok bővíteni.


Hőtárolós kályhával fűtök, amit most modernizálok, és akkor már legyen megoldva a villany is egy időre, ha már úgyis belevágok. Elég lett volna a 3 x 16A is, de akkor már legyen 3 x 20A.

4 négyzet-milliméteres vezetékeim vannak.

2022. jan. 26. 23:20
 9/15 anonim ***** válasza:
A vezetékek rézből vagy aluminimumból vannak?
2022. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Réz természetesen, a fogyasztói oldallal nem lesz gond.
2022. jan. 26. 23:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!