Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olcsóbb fával tüzelni, mint...

Olcsóbb fával tüzelni, mint gázzal?

Figyelt kérdés
Vettünk egy 110m2es családi házat Baranya megyébe. Van bent kombi gázkazán is amivel fűteni is lehet, még vegyestüzelésű kazán is. 1erdei m3 fa ára 25000ft. Ezt még fel kell dolgozni azt meg tudom csinálni. Az előző tulaj szerint 9-10m3 szokott elfogyni. KB 250000ft. Sokan mondják, hogy már nem éri meg fával, mert a gáz se drágább. Szerintetek?
2022. jan. 27. 07:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%

a fatüzelás nem csak abból áll, hogy leraknak 9 rekesz fát, aztán tavaszig megoldva..az még nedves, aprítani kell, etetni a kazánt, hamuzni néha, a hőterhelés nem egyenletes, és bizony ha tetszik, ha nem a kazán etetése előrébb való bárminél..


A gáz? Ősszel bekapcsol, tavasszal ki, oszt lehet gondtalanul lakni. Ez nem füstöl mint a fa, az erdő a miénk(volt) a gáz meg Putyiné...fogyjon az övé.


Hogy mennyibe kerül? Ha ez gond, akkor a fatüzelés is.

2022. jan. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
74%
Nem feltétlenül. Plusz macerásabb is.
2022. jan. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

A mi 110 nm-es házunk évi gázfűtése melegvízzel együtt 160 ezer ft.


Oké, ez újépítésű, nem tudom, a tiétek milyen, de azt igen, hogy a mi szomszédunk ugyanígy csinált vegyes tüzelést, gázt és kazánt is az újépítésű be, és azóta is csak a gázzal fűt.

2022. jan. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Mi laktunk ilyenbe is olyanba is, es a gaz sokkal olcsobb meg kenyelmesebb. Ahogy az 1es irta, oktoberben be, aprilisban kikapcsolod egy gombnyomassal es ennyi. A fat vagdosni kell, allandoan begyujtogatni, hamuzni, macera az egesz. Max akkor eri meg a fa, ha szereted a 30 fokot benn, mert azt gazzal nem tudod megoldani, kazannal viszont igen.
2022. jan. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Olyanok fognak esetleg megpróbálni rábeszélni a fatüzelésre, akik még nem próbálták. Gyerekkoromból emlékszem szüleim mit szenvedtek a fával, mire meleget csináltak a házban. Nekem biztos nem kéne, kivéve, ha tényleg semmi más opció nincs. A gázfűtés kényelmét csak a villamos fűtés tudja, de üzemeltetésben biztos, hogy a gáz nyer.
2022. jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
#5-ös vagyok, a kérdésre nem válaszoltam, de szerintem egyáltalán nem olcsóbb.
2022. jan. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
54%
Az 5-ösnek igaza van. Lehet, hogy árban valamennyivel olcsóbban jön ki, de annyi plusz időt, munkát igényel és macerás a dolog, hogy nem biztos, hogy ezen spórolnék 3 fillért, ha alkalom adódna rá.
2022. jan. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Apámék sokáig kitartottak a fa mellett, hogy az olcsóbb. Aztán megöregedtek, én is messzebb költöztem, szóval nem járkálok haza fát vágni neki.

Így kicsit utána számolt már, és rájött, hogy a láncfűrész ami benzint, olajat megeszik, a fűrész amortizációját, a saját "óradíja" stb.-t is beleszámítva már nem is olyan olcsó mulatság. A kényelmetlenségről nem is beszélve.

2022. jan. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
8: Brikettet mért nem használt?
2022. jan. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem nem olcsóbb

Nekünk egy hónapban 60 ezer Ft volt a fa ami kitartott fizetèstől fizetèsig. De azt vágni kellett,behordani,hamuzni,kijarkalni a házból rakni a kazánt, éjszaka fel kellett kelni ha reggel nem akartunk fázni a házban.

Váltottunk gázra hát nem cserélném le semmiért viszont anyagilag ugyan ott vagyunk mint a fával de mégis kényelmesebb.

Nem kell rohanni haza mert leég a fa a gyerekekkel melegbe jövünk haza.

2022. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!