Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Rezsi csökkentéssel valóban...

Rezsi csökkentéssel valóban csökkent a fizetni való számla?

Figyelt kérdés
Rengeteg helyen olvasom, hogy valóban nem csökkent. Aki ezt mondja az miert mondja azt, hogy a valóságban nem csökkent? Nem látom át a dolgokat meg az összefüggéseket. Mi is megkapjuk a villanyszámlát nekünk itt ott ott van a felhasznált villany energia- es annak a költsége, es ott van mellette hogy ennyivel kevesebb mert ők csökkentették. Persze ezek számok( összegek a papíron) valóságban ki fizeti ki azt a pénzt? Ki nyeli be azt a mínusz x ezer forintot ami az én fizetni valóm lenne? És miert mondják azt hogy nem csökkent? Nem értem ezeket a dolgokat. Valaki eltudná nekem mondani a dolog folyamatát hogy mitől tud csökkenni? Ki fizeti ezt helyettem meg? Ki nyeli be azt hogy nekem kevesebbet kell fizetnem.? Iletve miert nem csökkent valójában?
2022. jan. 27. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Soha, semmilyen számlán nem szerepelt az az összeg, amennyiért az állam veszi vagy a "rezsicsökkentés" nélkül adná a gázt vagy elektromos energiát a számla fizetés aktuális idején. Azaz nem lehet tudni, hogy mihez képest történt az állítólagos csökkentés.
2022. jan. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1 cég sem lesz vesztességes.Az állam kipótolja,aztán adók formájában meg beszedi . Azt szájazzák nálunk a legolcsóbb az energia.

De azt a "drága" energiát mekkora jövedelemből fizetik ki,arról mindig is nagy volt a hallgatás .

2022. jan. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez lenne a lényege neki? Azt hittem bonyolultabb összefüggések vannak a dologban. Akkor az kamu hogy az én felhasznált energiám 7800 ft összegű ebben a honapban de csak 3200ft- ot kell fizetnem es ők csökentettek nekem 4600 ft-ot.
2022. jan. 27. 15:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kötelező valamit rányomtatni a számlákra!

Épp úgymint most a boltoknak kötelezően ki kell majd írni az ajtóra,hogy a kurmány hogy mennyire befagyasztotta annak a pár dolognak az árát.

2022. jan. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak ráírnak valamit.

Nekem ilyenek vannak:

- gázátalány: 3768 Ft helyett 2820 Ft,

- távhő: 9184 Ft helyett 7102 Ft

- víz: 3487 Ft helyett 3136Ft

- áram: 4245 Ft helyett 3195 Ft

Csak ezekre nekem az állítólagos rezsicsökkentés összesen 4431 Ft. Szóval én nem érzem olyan nagy eltérésnek.

2022. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
24%

Kár azon agyalni, hogy ki fizeti helyettünk meg hasonló zsagyvaságok. Aki nyomon követi a fizetnivalóit, az tapasztalhatta, hogy az olyan egységáras dolgoknak, mint a viz, villany, gáz igenis csökkent a díja, így ugyanakkora fogyasztás mellett a havi fizetnilavó is.

Az a másik dolog, hogy ez mellett meg nem lettek takarékosabbak az emberek, sőt inkább többet használnak, mert pl egy új, jóval nagyobb TV nem fog kevesebbet fogyasztani.

2022. jan. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

"Akkor az kamu hogy az én felhasznált energiám 7800 ft összegű ebben a honapban de csak 3200ft- ot kell fizetnem es ők csökentettek nekem 4600 ft-ot."


Azért azt vedd figyelembe, hogy a villamosenergia piaci ára most 120-130 Ft/ kWh körül van, a lakosság 30-35-ért kapja.

A földgáz olyan 5-600 Ft/m3 körül, a lakosság kapja 100 körül.


Nem védem ezeket a p.tkányokat, de ha valamikor, akkor most igazán meglátszik a rezsicsökkentett energiaár. Mert amúgy lehetne fizetni a 120-as kWh árat...


Az viszont igaz, hogy az állam 600-ért kapja a gázt, így ezt adókból pótolnia kell, amit nem a kiscica hord össze...

2022. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!