Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Akiknek van napelemük, hogy...

Akiknek van napelemük, hogy alakul a villanyszámlátok?

Figyelt kérdés
Minden tapasztalat érdekel. Milyen berendezéseket használtok, és mennyit? Mennyit fogyasztotok illetve termeltek?

2022. márc. 3. 20:34
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
58%

Ha az igazat akarod tudni, akkor ne itt érdeklődjél.

:)

2022. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 A kérdező kommentje:
Csak tud valaki írni valami tapasztalatot, ami hihető. :)
2022. márc. 3. 20:59
 3/45 anonim ***** válasza:
83%

Ha ingyen kapod pl. pályázat útján, akkor megéri.

Már fűteni nem tudsz vele a havi elszámolás miatt, annak meg nincsen semmi értelme, hogy előre és egyben kifizetsz 10- 15 évnyi villanyszámlát.


Viszont ez az egész mostani rendszer teljesen megborulhat, ha a háború drasztikusan átalakítja az energiaárakat. Hiszen ha felmegy az ára az áramnak, akkor jelentősen lecsökkenne a megtérülési idő és rögtön megéri a telepítés.

2022. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Most szerelték fel a napelemet, támogatásból. Kíváncsi vagyok ki mit tapasztalt.
2022. márc. 3. 21:28
 5/45 A kérdező kommentje:
Hogy érted hogy nem lehet fűteni?
2022. márc. 3. 21:29
 6/45 anonim válasza:
74%
Engem az érdekelne, hogy milyen támogatásból csináltattad?
2022. márc. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
66%

Már fűteni nem tudsz vele a havi elszámolás miatt, (...)”


Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mit takar?

2022. márc. 4. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
71%
Tavaly szeptemberben szereltettem fel a rendszert. Előbb 3,8 kWp-est. Másfél hónap után a bővítésről döntöttem, 6,08 kWp most a max. termelési képessége. Februárban 1218 kWh/kWp volt a termelés. Brutális. Kerestem a neten más rendszerek termeléséről adatokat: ez még éves átlag termelésnek sem lenne rossz. Szóval nekem abszolút bejött. Most azon gondolkodom, hogy szereltetek fel + inverteres klímákat, hogy a megtermelt áramot el tudjam használni, hiszen nem éri meg a többletet eladni a áramszolgáltatónak 16 ft-ért.Áttértem villanyáramra a melegvízzel, a főzéssel is. Csak fűtésre használok már gázt. De azt tervezem, hogy az enyhébb időben gáz nélkül, csak villannyal működő inverteres klímával fogok fűteni. Az utóbbi hónapokban a korábbi gáz+villany fogyasztás kb. 20-30 e forinttal lett kevesebb/hó. Igaz, kondenzációs gázkazán lett, + eltűnt a gáz boyler (most villany), ill. gáz főzőlap helyett indukciós főzőlap lett. A lényeg: nekem bejött. Sőt előnyösebb a várakozáshoz képest.
2022. márc. 4. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

"Már fűteni nem tudsz vele a havi elszámolás miatt, (...)”

Valaki elmagyarázná nekem, hogy ez mit takar?"

Azt, hogy tud fűteni, persze, hogy tud, csak nem annyira éri meg. Mert éves elszámolásnál nyáron belenyomja a hálózatba az energiát, télen meg kiveszi. Havi elszámolásnál meg nyáron havonta megkapja az ellenértékét a betermeltnek, télen meg havonta fizeti a gonosz méretű elfogyasztott energiát. A nyári elszámolás az a termelői áron megy, annyiért veszi a szolgáltató mindenkitől, de a téli meg a hatósági/fogyasztói ár, amin rajta van a szolgáltatói díj is - annyiért adja mindenkinek, ez nagyjából a duplája annak, amennyiért a termelőtől vesz energiát. Ezt általában úgy szokták minősíteni, hogy fillérekért veszi meg a termelt energiát. De a negatív érzelmi töltésnek nincs értelme, a világon általában így van ez, hogy a szolgáltató hatalmas rendszerét valamiből fenn kell tartani.

Plusz még további haszoncsökkentő lehet a nyári bevételhez tartozó adó, ha van ilyen (nyilván van, csak én nem tudom az aktuális részleteket).

2022. márc. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
27%

9-es

Köszönöm a válaszod.

Tehát a havi elszámolás lényege:

Napos időben esernyőt adnak, esőben meg elveszik az esernyőt.

2022. márc. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!