Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mennyire reális Budapesten ez...

Mennyire reális Budapesten ez a főtávos alapdíj?

Figyelt kérdés

Tájékozódásként érdeklődök: egész évben, tehát fűtésszezonon kívül is egy kb 175 m3-re 17.500 Ft alapdíj úgy, hogy az egyedi mérés alapján számolt díjat egy összegben fizetik utólag, mennyire reális egy szigetelt, egyedi mérős panelban?

(Eddig egyedi fűtéses helyen laktam, de panelbe költözünk valószínűleg, így erről kb semmi reális tapasztalat nincs a családban.)

Köszönöm, ha akár csak hozzávetőlegesen is tudtok segíteni!



2022. márc. 11. 13:04
A kérdező szavazást indított:
Reális ez az alapdíj
Sok
Kevés
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez csak az alapdíj, amire rájön a hődíj? Hány nm-es a pakás? Sztem sok.
2022. márc. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
69 m2, de ebből 2 m2 erkély. Ez elvileg az alapdíj, benne a közös épületrész fűtése és vízmelegítése. Ha használja az ember a fűtést, akkor az plusz összeg lesz az elszámolási időszakban.
2022. márc. 12. 21:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapdíjban nincs fűtés. Kevered a fogalmakat.

Az alapdíjban "semmi" nincsen, pontosabban a rendszer használata, az üzemeltetés, az a tény, hogy üzemeltetik a hálózatot.

A közös épületrész fűtése és a vízmelegízés már szolgáltatás, ráadásul baromira nem mindegy, hogy 1 vagy 15 m3 után fizeted-e meg a vízmelegítést.

A víznél azt szokták mondani, h nagy általánosságban 1 GJ hőenergiával 3 m3 víz melegíthető fel, így 1 m3 felmelegítése évszaktól függően 900-1000 Ft-ba kerül.


Az alap alapdíj az ~34 ft/légm3 azaz nektek ha jól értem 67*2,6*34= bruttó 5922 ft/hó az alapdíj. A szigetelt panelokban erről lejön -10%, nemtudom az egyedi mérőre ad-e kedvezményt, nekem nincsen. Mindenesetre kb 5350 ft körül lehet a reális alapdíjatok.

Ezen felül a többi a melegvízkészítés+ közös területek fűtése.


EMELLETT


Fontos tudni, hogy ha költégosztó van (és azt írod van) de azon nincs mérés (fogyasztás), akkor a 100%-ot légm3 arányosan fizeted meg, holott ha van fogyasztás akkor jellemzően 60% mérés alapján, 40% légm3 alapján megy. (Ettől eltérhetnek közgyűlési határozattal, de ez a jellemző.)

Ha nincs mért érték, akkor 100% légm3 alapján megy, tekintve, hogy az falaknál nem áll meg a meleg, téged kifűtöttek a szomszédok.


Kb 10 éve anyám még nem volt nagyon fázós, és magas volt az alaphőmérséklet, nála az volt a szitu, hogy havi 1 napot tárva-nyitott ablakokkal fűtött, hogy legyen fogyasztás a költségosztón. Mert előtte simán kapta a légm3 alapú számlákat ami bazi magas volt, ezért kvázi pazarolnia kellett a kedvezményért.

Azóta visszább vették az alap hőmérsékletet is a házban+jóval fázósabb, így van fogyasztása.

2022. márc. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítesz az értelmezésben, valóban nem sokat konyítok hozzá. Amit írtam, egy lakó magyarázta nekem, aki ott lakik, ahova költöznénk, tehát nem is saját tapasztalat saját számlákkal stb. Tehát gondolom egy minimális fűtéssel mimdenhol optimalizálható a dolog.

Emellett már csak az nem világos, ha alapvetően fűtés mellett kevesebb lenne az összköltség, akkor fűtési szezonon kívül is annak kellene lennie, nem?

2022. márc. 15. 05:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Kb. 2/3 ekkora lakásban lakom és 3-4 ezer között van a havi alapdíj.
2022. márc. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!