Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Sárga csekket mennyi ideig...

Sárga csekket mennyi ideig kell megőrizni ha QR kóddal fizettem?

Figyelt kérdés

És a postán befizetett csekket?

Nem találtam erre vonatkozó friss szabályzatot, a logika számomra azt diktálná, hogy mivel a QR kódos befizetés digitálisan visszakereshető, nem szükséges megőrizni a csekket, de nem mindig logika alapján működnek a dolgok :D



2022. márc. 24. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Én semeddig nem tartottam meg papír alapon. Bescanneltem és úgy van elmentve, az újabb számlákat meg alapból digitálisan kapom (ami tulajdonképpen tök ugyanaz mint ami ki is van nyomtatva).
2022. márc. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Én 5 évig megőrzöm. Volt már rá precedens, hogy évek múlva találta ki a szolgáltató, hogy szerinte nem fizettem.
2022. márc. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Hivatalosan 6 év.

Tehát 5 évig kell megőrizni + a tárgyév amiben vagyunk.

Ez teljesen idejétmúlt dolog, hiszen már egyetlen elmaradás esetén is azonnal jön az irgumburgum, meg a késedelmi kamat.

2022. márc. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Ettől áll még a kérdés, hogy ami papír alapon jön csekk, de QR kóddal fizetem be (vagyis van nyoma telefonon a befizetésnek), azt is meg kell őrizni? Vagy kelleni semmit nem kell, csak javasolt? :D
2022. márc. 31. 09:39
 5/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem a lepontozást, én scannelt formában tartom.


Eddig bármi nyűgöm volt a szolgáltatóval, amúgy is online kellett intéznem.


Személyes ügyintézés esetében is tulajdonképpen ugyanazt intézték, csak helyetted írják meg amit meg kell és helyetted scannelik be a papírt. Vagy nem, hiszen az ő rendszerükben megvan, és maximum a fő adatokat nézik mint számlaszám.


Azt sem értem mi lepontozandó van abban, hogy a számláimat digitálisan kapom :D

2022. márc. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A lepontozások okát én sem értem sok esetben, főleg, ha nincs, aki ellene érvelne... A szkennelős megoldást én azért tartom kevésbé optimálisnak, mert rendszerezni kell, meg tárolni, meg áá :D Azért is tettem fel a kérdést, mert a tököm tele van a sok rendszerezni való hülyeségtől. Jobb az nekem, ha QR kódos fizetés esetén a telefon szépen, magától elmenti.

Bőven elég probléma volt, amíg kiharcoltam a távfűtés szolgáltatónál, hogy 2022-ben azért ne ragadjunk már le ott, hogy csak az ő csekkjeiket nem lehet QR kóddal fizetni, mire elértem azt, hogy lett QR-kód, de csak az iCsekk alkalmazásban tudom befizetni XD

2022. márc. 31. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!