Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi lesz a földgáz alternatívája?

Mi lesz a földgáz alternatívája?

Figyelt kérdés

Felújítandó házunkba korábban gázcirkós központi fűtést terveztünk.

Gázterv megvan, fűtéscsövek a falakban, a radiátorokat megvannak még a kazánt kell megvenni, felszerelni. De most már az orosz gáztól való függést akarják megszüntetni, a gáz ára meg egyébként az egekben.

Érdemes-e a gázfűtés kiépítését befejezni, vagy inkább hagyni a fenébe.

De akkor mi legyen helyette?

A főzéshez célszerű a gáz, de végső soron azt is lehet árammal.

Mi a jó megoldás?



2022. ápr. 18. 07:37
 1/9 anonim válasza:
90%
Biogáz.
2022. ápr. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Én most ugyan ebben a dilemmába vagyok, csak építkezés közben.

Mikor megkötöttem a generál szerződést a gáznál olcsóbb fűtési rendszer nem igen volt bekerülési és megtérülési számításokkal bizonyítva.


Gépészmérnök vagyok épületüzemeltetési területen dolgozom, többen voltunk az építkezős időszakban a cégnél, ezért össze dugtuk a fejünket és nagy fölénnyel a gáz nyert.

De tavaly ősszel senki nem látta előre, hogy így elszállnak az energia hordozók, bár ez is inkább politikai döntések miatt alakult ki, mint az ukrán-orosz háború miatt.

(Jó példa erre német zöldek vs atom erőművek... azt elérték, hogy leállítsák, csak az a probléma nincs helyette más... így klőtt az elektromos áram ára a tőzsdén (érdemes utána olvasni, nem részletezném). A gáz esetében pedig az északi áramlat 1.-2. miatti USA-Európa konfliktus, és az USA palagáz Európának való értékesítésére.)


Nekem már marad a gázkazán, mert nincs keret egy hőszivattyúra, vagy pedig 9 KWp napelemre az elektromos kazánhoz. Aztán majd meglátjuk mi lesz :(


A jelenlegi helyzetben lehet kivárni kéne, hogy mi lesz a vége a dolgoknak. Amint vége a háborúnk valószínűleg az orosz szankciókat megszüntetik. Legalábbis Egyesült királyság ezt már korábban bejelentette, a németeknek, olaszoknak, hollandoknak nagyon is érdekük a szankciók eltörlése.

2022. ápr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Énis úgy vagyok, mint a #2-es válaszoló, építkezek, az én számításaim szerint is verhetetlen a gázfűtés. Ráadásul mi 300 m fölött lakunk az Alpokalján, itt a hőszivattyú nagyon nyekeregne. Májusban jönne a fűtésszerelő, de nagyon idegesít a helyzet,

viszont nekem sincs nagyon más alternatíva, így valószínűleg én is maradok a gáznál. Az EU is próbálja visszaszorítani, egyelőre csak a készülékértékesítést, bár ezt a részét nem értem, mert inkább odacsap a korszerű kazánoknak, ahelyett, hogy a pazarló konvektorokkal foglalkozna.

2022. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

Egy átlagos családi házban van egy gázkazán, és ha nem ment el az esze a tulajnak, akkor meghagyta a vegyestüzelésüt is a biztonság kedvéért.

Ha meg minden kötél szakad, akkor ott van még a villanyfűtés is olajradiátorral és/vagy klímával.

Nálam is van vagy 3-4 évre elegendő száraz fa a pincében, de év közben is adódik jó néhány m3-nyi mindig.

Szóval az lesz az alternatíva ami éppen az olcsóbb.

2022. ápr. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
Hát pont nem tudni mit hoz a jövö. A gáz a jó most de ki tudja meddig. Nekem van vegyes kazán is puffertartállyal. Lehet hogy be kell majd üzemelni.
2022. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Hidrogén, erre van stratégiája is az EU-nak és már most is vannak olyan gázvezeték szakaszok ahol kevernek be hidrogént a gázba.
2022. ápr. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
#6-os, ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna. A hidrogén egy külön állatfajta. Az otthonodban speciális szerelékek nélkül nem lennél biztonságban. Mert a hidrogént például nem tudják bűzösíteni, úgy mint a földgázt. Az etilmerkaptán jellegű bűzösítőszer ugyanis hasonló méretű molekula, mint a földgáz molekulák. A hidrogén viszont a legkisebb molekula, és ott is átmegy a tömítetlenségen, ahol a bűzösítő anyag még nem fér át! Ki garantálná otthon a biztonságodat? Hogy egy szikra hatására nem robban be a lakásodba egy elöregedett tömítésen át észrevétlenül beszivárgó hidrogén?!?
2022. ápr. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7


[link]

[link]


Olvasgass témában, nem azt mondtam hogy holnap már hidrogénnel fogsz fűteni, hanem azt hogy vizsgálják a lehetőségét és készülnek rá, hogy idővel földgáz helyett hidrogénre álljunk át.


Minden EU-s ország elfogadott már hidrogénstratégiát és ha minden úgy sikerül ahogy tervezik akkor 1-2 évtizeden belül ez lesz földgáz helyett.

Már most rövidtávú cél Magyarországon a 2% hidrogén bekeverése az elhasznált földgázhoz.

2022. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hőszivattyú.
nov. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!