Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Háztartási napelemmel termelt...

Háztartási napelemmel termelt többlet villamos energia esetén kapott már valaki vissza pénzt az ELMÜ-től, illetve az MVM-től?

Figyelt kérdés
A tavalyi átállás miatt szeptember 1-jével volt az elszámolás, visszajárna 20eFt. Novemberben elküldtük az ELMÜ-nek a kifizetési igényt és azóta se kép, se hang, semmit nem fizettek. Másnál ez hogy alakult?

2022. ápr. 27. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy az új rendelet szerint nem fizetik a különbözetet.
2022. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is ugy tudom vissza nem fizetnek,legfeljebb jóvá írják.

1 telefon a szolgáltatónak és megmondják.

2022. ápr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Már megszűnt ez a lehetőség, a sajtó tele volt ezzel a hírrel.


Nem kaptok semmit, ne reménykedj.

2022. ápr. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Majatom ***** válasza:

Én nem hallottam, hogy megszűnt volna a kiutalási lehetőség. Nem azzal keveritek, hogy a szaldós elszámolási lehetőség szűnik meg, és csak bruttót lehet majd választani?

Szerintem is kérdezz rá a szolgáltatónál. Egyébként azért nem életszerű, hogy nem fizetik ki, hanem csak jóvá írják, mert ha egyszer többlet termelés volt, akkor nagy valószínűséggel más években is az lesz, így nem lesz miből jóváírni, mert nem keletkezik fizetési kötelezettség.


Az mvm oldalán is azt írják, hogy kérelemre kifizetik:


[link]

2022. ápr. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem is kifizetik. El is küldtük a kérelem nyomtatványt, de nincs előrelépés az ügyben. Az MVM azt mondja, hogy nem neki kell kifizetni, az ELMÜ-vel meg elég nehézkes a kapcsolat felvétel... Ezért kérdeztem, hogy valakinek fizetett-e már az ELMÜ.
2022. ápr. 29. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekünk ipari áramra van szerződésünk az ELMŰ-vel, és ipari áramra van egy nagy napelemrendszerünk, 50 kilowattos beépített teljesítménnyel, havi szinten 4-500 ezer forintnyi áramot mindenképpen szokott termelni, és a többletet mind a mai napig szépen ki szokták fizetni. Hozzáteszem, csak az ÁRAMOT fizetik ki, a rendszerhasználati díjakat nem. De így is nagyon megéri a havi legalább 4-500, de nyáron simán 7-800 ezer forintos megtakarítás.
2022. ápr. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a pontosítás kedvéért: Az új rendelet, amit említetek, egyáltalán nem vonatkozik semmilyen módon az ipari, céges fogyasztókra, és az ő napelemrendszereikre és az ő szaldószerződéseikre. Ezen kívül szintén nem vonatkozik a korábban megkötött szaldószerződésekre, azokat nem szünteti meg, nem helyezi hatályon kívül, arról rendelkezik, hogy a rendelet útán újonnan létesített lakosság HMKE esetén új szaldómegállapodás már nem köthető, csak bruttó elszámolású, és ebben a bruttó elszámolásban a rendszerből felvett és a rendszerbe visszatáplált áramot különválasztják, még időben is külön nézik, mennyi ment erre, és mennyi ment arra, és egyáltalán nem feltételül azonos tarifával adják el a fogyasztónak azt a mennyiséget, ami felé mozgott az ad-vesz mérőjén, és veszik tőle meg azt a mennyiséget, ami meg felőle mozgott a másik irányba (ugye akkor ha reggel fogyaszt, de délután termel, akkor reggel megveszi, és délután eladja, ha nem ugyanaz a tarifa a két irányba, akkor ott eltérés lehet). És egyszerűen mivel a visszavételi tarifa várhatóan jóval alacsonyabb lesz az eladásinál, ezért NEM VALÓSZÍNŰ, hogy valakinek többlete tudjon lenni, amit visszaigényelni jogosult lesz a szolgáltatótól, de ha mégis, akkor azt továbbra is visszakapja.
2022. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!