Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Amerikában átlagos család...

Amerikában átlagos család mennyit költ kajára?

Figyelt kérdés
2022. máj. 3. 11:18
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
500-600 dollárt?
2022. máj. 3. 11:18
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
$500-1000/hó között egy átlag 4 tagú család.
2022. máj. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Nekünk 160$/hét 2 főre, otthon főzve mindent, keveset fogyasztva.
2022. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%
Átlag amerikai nem főz otthon, mindenki félkész fagyasztott cuccokat mikróz vagy olajban süt ki. Mentem New Yorkban a sarki boltba kis naivan vacsorához venni pár dolgot, csak és kizárólag félkész ételek voltak.
2022. máj. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
#4 Attól függ milyen boltba mész be. Náluk kifejezetten boltok állnak rá az egészséges táplálkozásra (wegmans, wholefood), ahol európai vagy jobb minőségűek a húsok, zöldségek vannak (sokszor az USA-ban engedélyezve vannak olyan antibiotikumok, hormonok és vegyi anyagok, amik itthon tiltólistásak, mert mérgezőek vagy embereknek adják őket). De egy targetben is találsz már olyasmit, amiből tudsz főzni. Mi amúgy, amíg kint éltünk, majdnem minden boltban tudtunk alapvető élelmiszereket venni.
2022. máj. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
60%

Az átlag amerikairól szólt a kérdés. Az pedig ritkán főz úgy otthon mint ahogy mi Magyarországon. A jövedelmük arányában sokkal kevesebbet tudnának megspórolni azzal, hogy anyu otthon főz. Nem feltétlen mennek minden nap étterembe, de szinte mindenütt elérhető a házhozszállítás, igen változatos forrásokból. Aki 160 dollárt költ két főre hetente, az nem tipikus, átlag amerikai. Az alulfizetett, képzetlen, nyelvet alig beszélő illegal alien nem átlag amerikai. Rengeteg a félkész mikrós kaja és a szerényebb jövedelmű legális munkavállalók, állampolgárok inkább ezeket a nem túl jó minőségű élelmiszereket veszik, de tényleg lehet jó minőséget is kapni, de az otthon főzés oly módon nincs benn a tudatukban, mint ahogy nekünk. Pláne ahol mindketten dolgoznak. Inkább olyan extravagáns kreatív hobbi egyeseknek. Mert hogy a félkész ételt megmikrózni ugye nem főzés.

Pár hete voltam Seattle-ben, a szállodától egyenlő távolságra ellenkező irányban nem messze volt két bolt,egy Safeway meg egy Metropolitan Market. Ég és föld a kettő, mind minőségben, mind árakban és a vásárlóközönség összetételét tekintve. A Metropolitan a drága, de mindegyikben lehet melegkaját, tésztaételeket, leveseket kapni. Kimered és hazaviszed, de helyben is leülhetsz vele.

Aki képzett és legálisan dolgozik, annak egyszerűen nem éri meg otthon főzöcskézni.

Van egy barátom Colorádóban, magyar gyerek de már régóta ott él, oda is nősült, 4 gyereke van. Orvosként (átszámolom magyar agyra, havi összegre) 20 ezer dolcsit keres. Nem várja el az egyébként otthon gyereket felügyelő feleségétől, hogy főzzön rá is. Etesse meg a gyerekeket, de maguknak rendelnek telefonon. Japánt, malájt, koreait amit akarsz.

Indianapolisban jártam egy echte amcsi párnál, egy gimis tesitanár meg a felesége aki jógaoktató. Ketten együtt havi 9 ezret hoznak össze. Persze sokat is kell költeni lakhatásra, eü. biztosításra, gyerekek tandíjára, de még így is arányaiban kisebb súlya van az étkezésnek az összköltségben, hogy jelentős összeget lehessen megtakarítani otthonfőzéssel. Ja, és egy volt osztálytársnőm Orlandoban kórházi nővér, nem orvos, havi 6000-et keres.

De pl. Manhattan. Amikor ott járok, igyekszem Midtownban olcsó szállodát találni. A Covid előtt ez 200 dollár per nap volt reggeli nélkül, most már minden drágább.

Na most 100 méterre a hoteltől van egy Bagel Express és ott 10 dolcsiért kapsz egy kiadós kolumbiai reggelit tojással, baconnel, burgerrel, zsírban pirított kenyérrel, vödör kávéval. Telefonon megrendeli, leugrik érte és visszaszalad az icipici de méregdrágán bérelt garzonjába. Nincs is helye sütögetni meg minek hiszen ha normális melója van, akkor 10 dolcsi neki olyan, mint neked 200 forint

2022. máj. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6 Bocsi azt hittem azért kérdezik, hogy mennyit költ kajára, mert mennek ki mondjuk egy évre és ezzel akar számolni.


Nyilván ha az a kérdés célja, hogy mennyi pénzük marad, az más :).

2022. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Amerikaban az atlagcsalad kajara koltott penze fugg az allamtol, ahol el, hogy varosban, kisvarosban, vagy egy tanyan el, hogy mi a vegzettsege, hogy fiatal, kozepkoru, vagy idosebb. Kb 65 szempont alapjan valtozhat a valasz. "Az atlag itt szuletett 28 eves amerikai, akinek legalabb egy gyereke van, de nem tobb mint 3, nagyvarosban elo, felsofoku vegzettseggel....."

"Az atlag itt szuletett 65 eves, erettsegizett, kisvarosban elo, hazas, gyermektelen amerikai........"


Nincs olyan hogy "atlag amerikai".

Ahogy nincs olyan sem, hogy az "atlag magyar".


Megjegyzem, foleg a fiatal, magasabban kepzettek koreben szokas otthon fozni, mert nem biznak az ettermek vegyszermentes keszitmenyeiben. Es ugyanok esznek nagyon gyakran nyers zoldsegekbol vacsorat, megszorva ilyen-olyan magokkal.


En nem vagyok illegalis, 20+ eve allampolgarkent hetente legalabb 3x fozok itthon, es a ferjemmel kettonk kajapenze kb 180-200, ez tartalmazza a szalvetatol kezdve a palackozott vizig mindent. Az allam fovarosaban elunk, etterembol max 2-3 havonta egyszer rendelunk, ha utazas kozben vagyunk.

2022. máj. 6. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

És ez semmiben nem csökkenti a valóságtartalmát anbak amit én írtam. Én meg a Covid időszakát leszámítva havonta járok az USA-ba, az összes zegébe-zugába, mindenféle etnikumú, társadalmi státuszú családdal kapcsolatba lépve. Ok, azokkal nem találkozom, akik a legszegényebb 20 millióba tartoznak. Azt tapasztalom, hogy aki képes és akar, egészségügyi okok nem akadályozzák a munkavégzésben, az tud olyan jövedelemhez jutni, hogy az otthonfőzéssel megspórolt összeg ne osszon-szorozzon a végelszámolásban. Ahogy én is írtam és te is megerősítetted, akik otthon főznek, sokan nem pénzügyi okokból teszik, hanem valami extravagancia okán, akár azért mert egészségesebb alapanyagokat ketesnek.

Átlag magyar vagy amerikai természetesen létezik, csak nem a való életben, hanem a statisztika tudományában, ezért az OP kérdése is pontatlan, de könyörgöm, ez a gyakori kérdések,nem a szemináriumi csoport levelezése.

A te összegszerű felvetésedet én semmiképp nem kérdőjelezném meg, miért is tenném, szerintem teljesen reális. Az én állításom viszont nem összegszerű volt, a lényegét megismétlem: nálunk a többség azért főz otthon, mert az asszony a gyengébb munkaerőpiaci helyzete miatt is kénytelen a háztartásvezetést is bevállalni, drágák a félkész bolti árúk, van kerti veteményes, anyu/mama lefőz egy nagy adag babfőzeléket, töltöttkáposztát és 4 napig azt eszi a család. Jövedelmükhöz képest jelentős összeget megtakarítva.

Az USA-ban az otthonfőzésnek számos oka lehet, de tömegesen nem azok az okok, amik nálunk. Állítás vége.

2022. máj. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
44%

Így van, az átlag amerikai bérekhez mérten nem sokkal drágábbak a bolti zacskós/dobozos kaják, mint az otthon főzött. Munka után az emberek nagy része nem fog pusztán pár dollár spórolásból nekiállni főzni. Bevágja a mikróba, 5 perc múlva megeszi.

Főzéssel csak hobbi szinten foglalkoznak, vagy olyanok akik kimondottan saját étrendet követnek.


Átlag 200-300 dollár /fő a havi étkezés költsége.

2022. máj. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!