Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy fogja tudni kifizetni az...

Hogy fogja tudni kifizetni az átlag magyar a rezsijét?

Figyelt kérdés

4-5xös gázárak lesznek, sokaknak így is hatalmas megterhelés a havi 30ezres gázszámla, mi lesz most így 100+ezres gázszámlával?


Olyannal ne gyertek légyszi, hogy szigeteltessék le a házukat, cseréljenek ablakokat, hőszivattyú és miegymás, az gazdagék játéka.


Ahol van vegyestüzelésü kazán, gondolom egy kicsit jobb helyzetben vannak.



2022. máj. 9. 10:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem lesznek ilyen magas gázárak.
2022. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

1)

Szerintem nem lesz 4-5x-ös gázár.

2)

Sokan átgondolják és nem gatyában meg pólóban lesznek télen, hanem felvesznek egy meleg nadrágoz és pulóvert, magyarán nem pazarolnak

3)

Aki teheti, nem gázzal fog fűteni, vagy nem fűti az egész lakást, csak 1 helyiséget, ahol összegyűlik az egész család egy közös vacogásra alvásig.

2022. máj. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A gáz ára most kb 3,5x-e egy cégnek, azaz~400 ft/Nm3, de a fa/szén ára is 3,5x-ére emelkedik, ha eltörlik a rezsi csökkentést. Ez a piacgazdaság lényege!

Ebben az esetben az áram is arányosan növekszik. Az áram díja a tőzsdén 56-ról 230 euró/MWh-ra növekedett --> Piaci áron egy német kb 87 Ft-ért kapja az áramot + a rendszerhasználati díj kb 21 Ft. 38 vagy 108 --> ~2,8x növekedés.


Nekem most 90000 az éves gáz számlám --> piaci áron 315000 Ft/év. Villanyom 0 a napelem miatt, és szaldóba vagyok.

A diesel emelés nagyon fog fájni. szlovákoknál 668 ft/l -->~40%

Most évi 450000-et tankolok el-->630000.


Ha a kettőt össze adom: évi szinten + 405000Ft, ez már azért fájni fog, de szerencsére nem okoz gondot kifizetni.

Viszont a gáz és üzem anyag szinte mindennek az árát megemeli, amit már érzünk is. Én kb azt vettem észre, hogy az utóbbi hónapokban kb 20-30% többet költök élelmiszerre, pedig ugyan azt veszem. Évi szinten ez is lesz 200-250000 plusz költség, de ezt csak nagyon felületesen tippelni tudom.

2022. máj. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Nekem nem a gázszámlám 30 ezres, hanem a rezsim mindenestől. Fűtés, víz, villany, internet, közös költség együtt van kb. 30 ezer. Másfél szobás 50 négyzetméteres lakásban.


Akinek mostanában is 30 ezer volt magában a gázszámlája az vagy nagy házban lakik és akkor biztos jómódúbb és megengedheti magának majd, vagy pedig rengeteget pocsékol és állandóan jár a fűtés egész télen, miközben ő nincs is rendesen felöltözve. Ő pedig tanuljon meg takarékoskodni.

2022. máj. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Egy átlagos 20-30 éves családi háznak van 30000-es havi fűtés számlája, vagy egy nagyjából felújított kádár kockának.
2022. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"vagy nagy házban lakik és akkor biztos jómódúbb"


Ez mekkora hülyeség ! Az emberek nagy százaléka nem azért él nagy házban, mert megengedheti magának, hanem azért, mert régen többgenerációs házakat építettek, a gyerekeknek már nem erre van igénye és a házaspár vagy már csak az egyik tagja ottmaradt a 200m2-es hodályban.

Én a szüleimtől örököltem vidéken egy ilyen házat, amiben jelenleg is élek. Ha eladnám, nem tudnék venni az árából egy 50m2-es panelt sem, így maradok ebben és megoldom a fűtését (bár szerencsére ez pillanatnyilag nem okoz még problémát)

2022. máj. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
38%
6. Ha annyira el akarnál költözni, akkor a ház árát kipótoltad volna pl. lakáshitellel és úgy költöztél volna. Persze semmi baj azzal, ha ott akarsz maradni élni a házban. Csak azt mondom ez egy kamu indok, hogy a ház árából nem jönne ki egy lakás. És? Sokan költöznek úgy újabb ingatlanba, hogy a régi ingatlanjukból nem jött volna ki az újnak az ára, de az árát kipótolják valahonnan. Sőt a legtöbb ember általában így szokott költözni (jobba, nagyobba).
2022. máj. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban igaz, én annyira nem akarok elköltözni (még), mert jó helyen lakom és mindent meg tudok oldani, de egy nyugdíjas házaspár vagy egyedülálló aki már kölcsönt sem kap és annyi félretett pénze nincs, már nem ugrál olyan könnyen, ahogy leírod. És hidd el, a környezetemben látom, hogy mennyi ilyen van, aki egyszerűen nem tudja, az általad említett "valahonnan"-ból kipótolni a különbözetet, ugyanis nem néhány százezer forintról beszélünk. Nézd meg, hogy egy falusi kádárkocka és egy városi panel ára között mekkora különbség van 5-10, akár 15 milliókról beszélünk. Átlag nyugdíjasként ez megoldhatatlan.
2022. máj. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

2021-ben fát hasogassak és dobáljam egy kazánba. Vissza a 18. századba ? Ez nevetséges.

Ezzel foglalkozzanak Brüsszelben ne az LMBQ-val.

2022. máj. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Nekem kémény sincs a házon, mert annak idején úgy voltam vel soha többe fatüzelés!

Így van egy gázkazán, megy egy klíma. A kazán helyére tudok rakni elektromosat, de csak 3 KWp napelem van a tetőn, így ezhez kéne 9 KWp-re bővíteni. Ami kb annyit tesz kidobom a régi rendszert fel az újat, a 8 db napelem panelt fel lehet használni és még kell mellé kb 16 db, meg egy új inverter. Ez így már elég húzós árban.

Egy normális hőszivattyú ami melegvizet is csinál az is kb 3 millió + telepítés.

A lényeg egyikre sincs pénzem. Nagyjábol hasonló árba van a két rendszer.

2022. máj. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!