Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogy történik a rezsiváltás...

Gyula1971 kérdése:

Hogy történik a rezsiváltás augusztus elején?

Figyelt kérdés

A rezsiváltozás az augusztus 1.-utáni tarifákra vonatkozik.

Az augusztus 1-én érvényes villanyóra állás lesz a döntő?

Mi van,ha valaki 2021 ősztől a fűtési szezonban elfogyasztott 4000kw-ot,amit a résszámlákkal egyenlít ki,és a leolvasás novembeben van?

augusztus-novemberi időszak már az emelet tarifával számlázott lesz?

Vagy,mivel ezt a mennyiséget 2021 őszétől 2022 áprilisig fogyasztotta, a teljes mennyiség még a rezsi csökkentett áron lesz elszámolva?

A váltásnál az augusztusi 01-óraállás lesz a döntő,mert így korrekt? Idén már fával fogunk fűteni, tehát 210 kw-alatt maradunk



2022. júl. 14. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok, villannyal fűtök és általányt fizetek.

Fogalma sincs erről még senkinek. Meg kell várni a rendeletet, abban lesz pontosan leírva.

2022. júl. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eszerint nekem már most is csak 500 KW maradt az év végéig, így jártam. Majd kérek részletfizetést.
2022. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ugyanez vagyok én is, havi 850kwht fizetek, de állunk át a fára vissza.
2022. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Legyünk zöldek. Aztán úgy megemeli a villanyt, hogy belezöldülünk :D

Előbb meg kellett volna támogatni az embereket, hogy meg tudjuk csinálni a szigetelést, nyílászárócserét. Én az áremelkedések miatt vártam. De most majd az összegyüjtött pénzt elkölthetem áramra. i

2022. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ma akartam beszélni az áramszolgáltatóval, nem értem el, én most bediktálom még júliusban az órát hogy azt leszámlázzák és reménykedem benne hogy még nem az emelt árakkal fogják. Ha meg mégis akkor legalább nem egybe kell az egészet. Jelenleg olyan 800 kwh túlfogyasztásban vagyok így is….
2022. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Csak augusztus 1-el jön a rezsiemelés, addig várj. Vagyis júli végéig a diktálással. Addig biztos megtudjuk a részletszabályokat.

Báááár lehet hogy majd júli 31-én 23:58-kor jön ki a Közlöny 😂

Én is azt tervezem, hogy diktálok és utána majd alaposan ráfigyelek a fogyasztásra. Csak hát nem nagyon van min spórolni már.

Gondolkodtam azon, hogy veszek papírtányérokat, mert a szemétszállítás olcsóbb lesz mint a melegvizes mosogatás 😂😂😂😂

2022. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Senki nem tudja, de az első hely ahol megjelen majd a rendelet az a magyar közlöny lesz.


Én egyébként a 22-én kezdődő diktálási időszakban be fogok diktálni 4200kWh-t. :D Papíron a csatlakozási teljesítményemmel 17 nap alatt "lejöhetne" ennyi áram. Vagy átmegy a rendszeren, vagy kibukik...

Ha átmegy, inkább most fizetek ki 160e Ft-ot, mint pár hónap alatt a rezsicsökkentés korlátozása után.

2022. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pairtanyer jo otlet! Nekem mosogatasra megy el a sok viz! Vagy nem otthon eszek,hanem a bolt elott allva papirzacskobol….
2022. júl. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegyél papírtányért és dobd el. A szemétszállítás olcsóbb mint a villany :D Ha már úgyis leszarja az állam a zöldítést, akkor néhány papírtányér már mindegy :D
2022. júl. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap ügyfélszolgálaton valaki felemelte 1500kw-re a rész számláját,most még a júliusi jön ki! Ami még csökkentett.

A gond,ha felemelteti valaki akkor 3-számla fog kijönni egyben!

Amúgy jó az ötlet.

Végelszámolást akartam,de nem tudtam kérni!

2022. júl. 15. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!