Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mekkora a családotok átlagos...

Mekkora a családotok átlagos villanyszámlája?

Figyelt kérdés

Ha igaz az a táblázat, ami a face-n kering, akkor a mi 33ezres számlánk havi 150000 Ft körül fog fájni. 2 generációs családi ház, 210 nm, plusz egy kicsi autószerelő műhely(ez hébe hóba van használva, amikor testvérem hazajön kocsikat bütykölni). Nagyszülők 2-en és mi 4-en 2 külön lakrésszel. Gázt nem használunk, fával fűtünk, ahhoz és a hozzá való tartályhoz, keringetéshez is kell villany. Klíma nincs, de lakásonként van hűtő, hűtőláda, mosógép, mosogatógép, szárítógép, 1 tv..meg most "luxusként" a kerti medence.

A hűtőládából próbálok most majd mindent elhasználni, hogy azt ne használjuk, meg minden gépen az eco programot, a szárítót nyáron tudom mellőzni, de télen sajnos kell, így is majdnem naponta mosok, nem szárad olyan gyorsan, mint amilyen hamar koszos lesz újra .. tényleg lehet azzal is spórolni, ha 30-20 fokot használok mosásnál 40 helyett? Nektek hogy fog változni, ( ha változik persze)?


2022. júl. 14. 22:00
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
A sütő meg a főzőlap kimaradt.. valamelyik mindig van használva 😕
2022. júl. 14. 22:06
 2/32 anonim ***** válasza:
89%
Kb. hasonlóra számíthatunk, bár mi eggyel kevesebben vagyunk, mert csak 1 nagyszülő van már. Nálunk nehezített pálya, hogy gázt használunk fűtésre, melegvízre. És a 88 éves nagymamánál csúcsra van járatva a kazán, hiába tekerjük le, visszatekeri, mert fázik. Nem tudom, mi lesz.
2022. júl. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos úgy lett ez az átlagfogyasztás kitalálva, hogy ez azoknak az 1-2 fős háztartásoknak jó, akinek se villanybojler, sem egy komolyabb áramigényű rendszere nincs. (Mi csak a villanybojler miatt leszünk fölötte, télen nem is csak picivel - 2 fős háztartás)

Ti gondolom, jelentősen túllépitek ennyi fővel, ha most is 33 ezer a számla, és sajnos nem is lehet sokkal lejebb tornázni, mármint úgy, hogy a piaci árral együtt elviselhető havidíja legyen.


Az a táblázat sajnos reális lehet. Sőt, én magunknak sokkal rosszabbat kalkuláltam ki, ha a havi 210 kW/h túlfogyasztásunkat szoroztam be a piaci árral. Tehát én még mondhatni örülnék neki, ha "csak" annyi lenne a vége, mint amennyi a táblázat szerint a mi mostani számlánk alapján várható.

2022. júl. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%

6300 Ft átalányt fizetek. Elméletben februárban, amikor volt a leolvasás aktualizáltam a tényleges fogyasztáshoz, úgyhogy elvileg nekünk marad.

4 fő, lakás. 1 fő non-stop otthon home officban (8-10 óra szg). Klíma (csak ha 28-ra kúszik a lakás), szárítógép (kétnaponta), mosógép (kétnaponta), mosogatógép (kétnaponta)...🤷

2022. júl. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
43%
135000 fizetes, 140000 villanyszamla.
2022. júl. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
62%

Távhős szigetelt lakás. 2 felnőtt+baba.

Számítógép, mosogatógép, klíma, tv, sütő

Legmagasabb fogyasztás eddig 155 kWh.

Gondolom úgy jött ki az átlag hogy fogtak egy olyan családot, mint mi és egy családi házban élőt és elfelezték. Ami nettó hülyeség volt...

2022. júl. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
92%
2 felnőtt, 2 tizenéves, sok háztartási gép, de klíma nincs. Havi 180 kwh körül fogyasztunk.
2022. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
33%

5-os vagyok. Miert kaptam 0%-ot? Ja, gondolom, azt hitted, troll vagyok.

Nem vagyok troll.

2022. júl. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
86%
8. Mondj fel és vállalj el egy másik bármilyen munkát a világon, mert a mostanidnál bármi jobban fizet.
2022. júl. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
37%
Mar felmondtam. Feb. 1.ota munkat keresek intenziven.
2022. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!