Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Lehetséges hogy àtvertek...

Lehetséges hogy àtvertek elekromos gépekkel? Mert egy kivétellel minden a+ vagy energiatakarékos DE

Figyelt kérdés

De a szàmla szerint mégsem. Nem értem.

Ami van 80 literes hajdu bojler

Gorenje kombihuto

Zanussi mikrò

Sencor tv

De pl a tv amit megy az kevés a mikrò napi pàr percet.


Egy dolog van ami régebbi és ezen nincs jelzés sem vagy nincsenek papírjai h energiatakarekos lenne.

Samsung mosògép. Kétnaponta megy.

Ez zabàl olyan jelentösen? Sajnos nem vagyok elektronikàhoz értö.


2022. júl. 16. 08:48
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még pàr olyan dolog van amit hasznàlok de kizàrt h ez lenne sok : melegszendvics sütö,hajszàrítò, telefontöltö.
2022. júl. 16. 08:50
 2/14 anonim ***** válasza:
Mennyit fogyasztasz?
2022. júl. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Az energiatakarékosság tág fogalom, ráadásul idővel is jelentősen változik.
2022. júl. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
47%

sántít a hasonlat, de aki akarja, az érti...nem nagyon eszem, mert diétáznom kellene, kövér vagyok..... ebből is egy falatka, abból is egy kis falatka, amabból is csak egy szem, de egész nap..aztán csodálkozom,hogy estére több kalóriát nyomtam be asok kis falatkával, mint szabadna.


Nos a háztartási gépek is ilyenek..nekünk a mosogatógép, a hűtő, a mosógép, meg még néhány apróság három keresztes, nagyon energiatakarékos..a teljes világítás, még a garázs is csak led lámpás..éppenhogy a határ alatt vagyunk..ha a feleségem sütne, akkor már nem, mert a villanyóra teker piszkosul..


Nem vágtak át, hanem észre sem veszed, és apránként összejön egy szép számla

2022. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
31%
A bojler sokat fogyaszt, a második nagyfogyasztó a hűtő. A bojlert soha nem szabad nagyon forróra állítani, úgy többet is fogyaszt, hamarabb is vízkövesedik. 40-42 C körül bőven jó. Rendszeresen vízkőtleníteni kell. A hűtőt pedig rendszeresen leolvasztani, ha nem önolvasztós. A hűtőszálra rakódott jégtől zabálja az áramot. Én pl a bojlert mindig leveszem még 40C alá is, csak az esti fürdés, mosogatás előtt viszem föl, de ha pl úgy felejtem, vagy tovább zuhanyozom, többször mosogatok, takarítás miatt melegen hagyom, akkor máris átlépem a keretet. Pl télen hosszasabban szoktam zuhanyozni meleg vízzel, olyankor 270 körül van a havi fogyasztás, nyáron legtöbbször 210 alatt maradok, pedig klímázom is.
2022. júl. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5 voltam, a diktálás miatt évek óta havonta írom a fogyasztást egy füzetbe, most visszanéztem. Még a mosógép is fogyaszt azért, főleg a meleg vizes programok, érdemes 40C-on mosni, amit nem muszáj melegebb vízzel. Vasaló is viszi az áramot, azt is nézd meg, mert van 1200wattos és 2200 wattos vasaló is. Igyekszem úgy teregetni, hogy minél kevesebb dolgot kelljen vasalni, szerencsére utálok is vasalni. Meg a vasalás vége előtt 10 perccel kihúzom, így még langyos vasalóval ki tudom vasalni a kényesebb ruhákat, plusz nem is felejtem bedugva.
2022. júl. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Valami megnyomja de még nem jöttem rà mi. A hütö önleolvasztòs és az pont 4 éves csak. Az izzòk ledesek a konyhàban hasznàlok egyet meg a szobàban egyet ami hosszabb ideig megy. Most ahogy írjàk gondolok bele h pl vasalòm nincs nem szoktam vasalni 😄



Off a bojlert hol lehet levenni?

2022. júl. 16. 10:18
 8/14 A kérdező kommentje:
A sütés fözés nàlam palackos gàzròl megy , nah ha villanysütö lenne akkor nemistudom mi lenne màr...
2022. júl. 16. 10:19
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekünk a bojler miatt lett bevezetve az éjszakai áram.

A bojler többet fogyaszt mint a többi eszköz összesen.

2022. júl. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Van éjszakai àramom de a kettö egyben szàmit nem? Vagy külön?


Mosògép lehet a ludas

2022. júl. 16. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!