Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » A távfűtéses lakásoknak hogy...

A távfűtéses lakásoknak hogy termelik az energiát a fűtéshez? A panelben lakóknak miért nem kell többet fizetni?

Figyelt kérdés
Én is panelben lakom, szóval örülök neki, csak nem értem nálunk mi alapján vagy hogy termelődik az energia, amivel befűtenek nekünk. Erre miért nem vonatkozik az emelés. Ehhez nem közvetve valahogy villamosáramot vagy gázt használnak? (Tényleg nem tudom hogy működik, csak hogy a radiátorokban melegvíz kering.) Van egyedi mérő is a lakásom fűtőtestjein, tehát lehet mérni pontos fogyasztást.
2022. júl. 16. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Még nincs itt a tél. Legtöbb gáz gondolom.
2022. júl. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Japán Gulyás ***** válasza:
59%
Sok helyen gázt használnak, de nem primer energiaként, hanem a hulladékhűje megy távfűtésre. Magyarán a gázzal elsősorban áramot állítanak elő, acélművet üzemeltetnek - amit ti kaptok az az a hő amit máskülönben kidobnának a kéményen keresztül. Külön távfűtésre specializált erőmű viszonylag kevés van, vagy legalábbis a teljes erőművi kapacitáson belül egy kis teljesítményt jelent.
2022. júl. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2# már ahol van olyan üzem....
2022. júl. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pecsen hoeromu van,ahova percenkent toljak be es egetik a szamla balakat. Amugy elmondta egy ott dolgozo,hogy abbol is hiany van, ugyhogy lehet meg meglepetes nekik is ...
2022. júl. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. Meg fát, nem keveset.
2022. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!