Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Melyik mosási mód az energiata...

Melyik mosási mód az energiatakarékosabb a gépek szempontjából?

Figyelt kérdés
Automata mosógép vagy keverőtárcsás+ centrifuga? 5-en vagyunk (2 felnőtt és 3 gyerek), van mosnivaló dögivel.
2022. júl. 20. 06:08
A kérdező szavazást indított:
Automata mosógép
Keverőtárcsás mosógép + centrifuga
6 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Egy "rendesebb" automata szerintem. Eco program, súlyautomatika, olyan hőfokra állítod be amilyenre kell, nem olyat kell használnod ami a bojlerben van vagy ha az nem elég még melegítsd stb.
2022. júl. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itthon automata van, a telken keverőtárcsáa + centri.

Naponta-2 naponta mosok, a keverőtárcsással mosott szinte megszárad, mire az automata végigszenvedi a programot. És szerintem szebben is mos, a belevaló mosóporral.

Ennek ellenére ekkora családra, 3 gyerekre eszembe nem jutna keverőtárcsással mosni, csak ha nem lenne más választásom.

2022. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én eddig is keverőtárcsásat hasznaltam. Van automata is, 10 éve kaptam, mikor a legnagyobb gyerek született, de hogy őszinte legyek nekem rohadt hosszúnak tűnik az a mosási program, ezért nem használtam. Sokkal több ruhát kimosok annyi idő alatt mint az automata.
2022. júl. 20. 09:35
 4/11 anonim ***** válasza:
Nyilván a keverőtárcsáa fogyaszt kevesebb áramot, mert azon max 5 perc egy adag mosása és ugyanennyi a centrifuga is. De rengeteg vizet elhasználsz az öblítésre és lehetőleg gázon melegíted hozzá a vizet. És akkor még a te idődet, energiádat nem is forintosítottuk. Tehát amit nyersz a réven, elveszíted a vámon, vagy hogy is szól a mondás?
2022. júl. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Alapesetben az automata takarékosabb.

Egyedül akkor olcsóbb a keverőtárcsás, ha gázos vagy távhős melegvized van, és azzal használod.

Ha a hosszú száradás zavar, a kiscentrifugában még kipörgetheted at automata után a ruhát. Maga a dob forgatás mega centrifuga áramfogyasztása jelentéktelen.

A víz felfűtése energiaigényes.

2022. júl. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az automatának egyébként pont az az előnye, hogy helyetted dolgozik, bepakolsz, utána csak kiteregetsz, és mindjárt felszabadult 1.5 órád
2022. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd, azt mondod, neked hosszú a másfél órás program. És mondd csak, tudnál mást is csinálni, ha nem mosnod kéne?


Különben az automatizált gépek KIVÉTEL NÉLKÜL idő és energiatakarékosak.


Teljesen biztos vagyok benne, hogy jóval több vizet használsz el a forgótárcsás mosással, mint az automata.

És nem mindegy, hogyan melegíted a vizet.

Való igaz, sokkal szebben mos a forgótárcsás, de ezáltal hamarabb is kopik a ruha.


Én a mosogatógép miatt próbáltam ki, hogy kézzel ugyanannyi edényt mennyi vízzel mosogatok el. Szinte sokkoló volt a különbség a gép javára.

2022. júl. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: cserébe a kézzel mosott edény valóban tiszta, a mosogatógépes pedig csak úgy néz ki, mivel nincs rendesen leöblítve, "rá van égetve" a vegyszer.

De való igaz, a mosogatógép kevés vizet használ.

A mi automata mosógépünkön külön van "vízpazarló" üzemmód, amikor rendesen kiöblíti a ruhát, "érzékeny bőrűeknek ajánlott" nesze Eco meg A+++ :)))

2022. júl. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na, most ki leszek nevetve...

A vizet azt nyáron villanybojlerrel szoktam melegíteni ha bográcsozunk vagy sütögetünk, akkor bográcsban, üstben, attól függ mennyi víz kell, mekkora a tűz stb. A téli időszakban a kályhákon is melegítek ill. A konyhai sparhelten (fával fűtünk). A téli a fűtés miatt jobban megoldott, de a nyári időszakban inkabb a bojler adja a javát.

2022. júl. 20. 12:13
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Nem nevetlek ki, hanem egyszerűen elképedek, hogy 3 gyerekes anyaként mennyi tengernyi időd van.


#8. tudod a mosogatógépet használni is tudni kell. Nekem ragyogó tisztára mos benne mindent. Két hibát szoktak elkövetni a mosogatógép ellenesek.


Rászáradt kajamaradékkal nem pakoljuk meg. Azt még kézzel is suvickolni meg áztatni kell, mit gondolsz, a gépnek az gyerekjáték?


Időnként elindítjuk üresen két-két kanál szódabikarbónával és citromsavval. A lapátokat is érdemes átnézni, hogy nincsenek-e eltömődve a lyukak, és a szűrőt is rendszeresen tisztítani kell. Pont úgy, és annyi idő alatt, mint ahogyan a mosogatótálcát, csepegtetőt és szivacsokat szoktuk.

2022. júl. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!