Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Éves szinten beleférünk az...

Éves szinten beleférünk az 1729m3 gáz fogyasztásba. Egész nyáron többet diktáltam hogy télen ne kelljen sokat fizetni így most 400m3 megtakarításom van. Akkor most mennyit diktáljak hogy ne kelljen plusszba fizetni a gázért?

Figyelt kérdés
2022. júl. 23. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
Meg kellene várni a szolgáltató tájékoztatását. Az olvasom hogy téli - nyári átlagot számolnak. Lehet, hogy nyáron 15m3-ért is fizetsz emelt áron, télen meg 300-ért sem. De nincs pontos infó a számításról még.
2022. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a fogyasztási jelleggörbe. Elvileg ez alapján fognak számlázni.

2022. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezt a baromságot. És aki átalányt fizet? Ha ez lesz, akkor mindenki ennyit fog jelenteni. Ez mire jó?
2022. júl. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

buktad a 400 m3

augusztusban leolvassák

2022. júl. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Holnap diktálni kell valamit. Szerintem nem bukhatom ha ki van fizetve.
2022. júl. 23. 16:28
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

A 2- es belinkelte azt a limitet

Amit havonta kedvezményes áron fognak figyelembe venni. Ezek felett, mint pl augusztus 15m3, január 338 stb. Ha adott hónapban túlléped a keretet amit kiszámoltak lakossági átlagfogyasztásnak akkor az az feletti fogyasztásra a magasabb árat fizeted.

Mi majdnem ráfáztunk,de időben megláttam ezt a táblázatot, mert nekünk alapvetően nem így oszlik el a fogyasztás ( bár az éves keretbe belefér de nem ez fog havi szinten számítani), és tavasszal, nyáron meg ősszel is ráfizettünk volna. Így még időben tudjuk a gázfogyasztást korrigálni. Pl kikapcsoltuk, hogy állandóan legyen melegvíz mert az egy júliusi 13m3 be nem fér bele. Se augusztusban. De még szeptemberben sem amikor 30 a limit.

2022. júl. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Egy a baj hogy télen nem tudom kifizetni a 40000 ft-ot azért szeretném havonta egységesen fizetni.
2022. júl. 23. 18:15
 8/13 anonim ***** válasza:

5# ne bukd el, de

ha leolvassák akkor látják, hogy túl fizetésben vagy.

szerinted nem fizetik vissza neked ha később ugyanezért 7x árat kaszirozhatnának ???

2022. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

3. Aki átalányfizetésen volt eddig, annak a tavalyi fogyasztása alapján számolnak 12 egyforma részletet.

Ha eddig 14 ezer valamennyinél több átalányt fizettél, pl 20 ezret, akkor túlfogyasztónak minősülsz, és magasabb havi átalányt fognak ezután kiszámlázni. Ha az új rendszerben is lejár 1 év , akkor pedig éves elszámolás jön. Ha összességében túlfogyasztottál újra akkor jön újabb csekk a különbözetről emelt áron, ha alul, akkor vagy visszatérítenek valamennyit vagy jóváírnak, de azt pl nem tudom hogy egyik évről a másikra az új rendszerben is át lehet e vinni az olcsóbb megspórolt gázt. Elvileg nem, mert 1 évre szól a kedvezményes m3 mennyiség amit most határoztak meg. Azt mondták. Szóval valószínű ilyen esetben visszakapsz pénzt.

2022. júl. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most komolyan; Ők mondják meg mindenkinek, hogy mennyit fizessenek? Ha a júliusi fogyasztásom 14m3 felett lesz (de egyébként benne lenék az éves keretben), akkor emelt áron fizetem a feletti részt? Így majd éves elszámolás közben mindenki diktálós lesz, és csak ennyit mond be.
2022. júl. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!