Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Úgy látom, ezen íromány...

Úgy látom, ezen íromány alapján az a kis maradék, akik túllépik az átlagfogyasztást, kizárólag az én rokoni, ismerősi körömből kerülnek ki?

Figyelt kérdés
[link] Még eddig bárkit kérdeztem, mindenki jócskán túllépi. Ezek szerint csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek.
2022. júl. 24. 19:46
A kérdező szavazást indított:
Igen, csak te és az ismerőseid lépik túl.
Az én ismerőseim is túllépik..
Én is túllépem.
26 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

A kormány azt mondaná, hogy csak Ti lépitek túl...


Mi meg azt mondjuk, hogy az átlagfizetéssel szeretnek nagyokat mondani, ilyenkor bezzeg szeretnek kevesebbet hazudni...

2022. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a többség túllépi. Esetleg azok nem, akik szénnel-fával fűtenek.
2022. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
egy gyerekkel necessen benne vagyunk, de útban a második, több mosásra lesz szükség. De a fő gáz ha majd nagyobbak lesznek, külön világítás, számítógép, még több mosás/mosogatás, sütés.
2022. júl. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%

2-es, fával fűtök, nyáron is túl lépem...


A havi 210 kw-ot azok nem lépik túl akik panelban laknak, távhővel fűtenek, egy mosógépük van és ennyi...

2022. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
300 KW-ot használunk úgy, hogy mindenünk modern és energiatakarékos.
2022. júl. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%

Az áramot túllépjük kb. 90kwh /hó,de azt hozzá kell tennem, hogy van egy egyszemélyes cukrászműhelyem,ahol +2 hűtő megy állandóan(a normál hűtönk mellett) ill. villany a sütő és indukciós a tűzhely.A lakásban gáztűzhely van.Ha a műhely nem lenne, sztem beleférnénk az áramba.A gázba beleférünk bőven,kombi cirkónk van , 100nm-t fűtünk,szigetelt ház, 3 rétegű ablakok.(felújított kockaház)Hárman vagyunk,14 éves a lányunk.Mindkettőből átalányt fizetek.

Nagyban függ attól, milyen a ház, milyen fűtés van benne és hányan vannak...

2022. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi épphogy benne vagyunk a keretben ( már tavaly is így volt), úgy, hogy napi 1x este van csak melegvíz 1 órát, és amikortól kell, minimumon 18fok, fűt a gázkazán és fával rásegítünk, egyébként 1729m3al meg lehetne fagyni... (150nm a ház)

Normális teljes értékű gàzfűtéssel (22fok), állandó melegvízkészlettel talán évente 3000m3-t kellene használni kb. Annyi pénzünk nincs, mert persze a fizetésünk az nem igazodik ezekhez az árakhoz..

Mivel havonta diktálunk és van ez a nagyon " okos" fogyasztási jelleggörbe, nyáron sem lehet mindig melegvíz mert havi keret lesz, ami nagyon alacsony, és nem fér bele pl augusztusba 15m3 limithez a folytonos melegvíz ( amit szintén a gàzkazán csinàl), mert akkor túlmegyünk a pl a 15m3en augusztusban és azfelett emelt árat kéne fizetni.

Az áramra 7ezer valamennyi átalányt fizetünk, nem tudom fog e emelkedni.

2022. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk a gáz 30%-kal alatta van, az áram 25%-kal felette.

Van infraszaunánk, szárítógépünk, mosogatógépünk, meg a szokásos dolgok.

Kb 100m²-es családi ház.

2022. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Normál A1: 300-310kw/hó, családi ház, minden A+++

H tarifa: klíma és hőszivattyú van rákötve, ezzel hűtünk-fűtünk hmv-t készítünk, de ez nem lett korlátozva, durván 2500kw/év

Gáz nincs


Amúgy közvetlen közelünkben akik szigetelt házban élnek, nem lépik túl a gáz limitet, viszont a villanyt az egyedül élő Nagyin kívül mindenki.

2022. júl. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5,6 M fogyasztóhely van, akkor abból az átlagszámításhoz nincs kivéve a 400 kWh/év alatti fogyasztóhely, akármennyire is mondja a Kormány, hogy kivették! És hát akkor nem csak az állandó lakhelyek, hanem nyaralók, másodiklakások, irodák, garázsok, stb. is benne vannak. Nekünk van egy tárolónk, 11 nm, ahhoz is van külön villanyóra.
2022. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!