Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ki tudnád számolni a villany...

Ki tudnád számolni a villany bojlerem kb. fogyasztását ha minden adatot megadok amit kérsz?

Figyelt kérdés
Mindjárt linkelem a típusát és írom amiket még tudok infókat.
2022. júl. 25. 11:06
 1/10 A kérdező kommentje:

Ariston velis EVO 100 EU

[link]

Pontosan erről az oldalról rendeltük azért linkeltem innen.

Mivel ez "okosbojler" elvileg nappali áramra tervezték, azon is használjuk 2 éve (szerintem ez eddig is balgaság volt mikor direkt rakattunk vezérelt órát is).

Szóval amíg nem kötik be a gázt szerintem evidens, hogy érdemes lenne átkötni az "éjszakai"-ra a bojlert de légyszíves segítsetek számításokkal alátámasztani az érveim.

Leegyszerűsítve napi két zuhanyzás az átlag melegvíz használat, ami alatt nem szokott kifogyni a melegvíz ami 60 fokosra lett állítva.

De ha egyszerűbb a számolás akkor nézzük meg úgy, mintha minden nap elfürödnénk egy tartályt (ilyen kb.havi egyszer fordult elő hosszabb fürdésnél szóval nem kizárt, hogy a normál fürdések alkalmával is megközelítjük).

Ha kell még infó a számításhoz szóljatok és NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM ha valaki hozzáértő veszi a fáradságot és kérésemre kiszámolja!!🙏

2022. júl. 25. 11:17
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Nem tudni mennyi vizet fogyasztasz, milyen hőfokra melegíted, milyen a bejövő víz hőfoka, mennyi a hőveszteség.

És télen jóval hidegebb a bejövő víz.

Ezt durván saccolni lehet.

Megmérni nemcsak egyszerűbb, de pontosabb is.

2022. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A bojlered okosságát, az éjszakaira kötve elveszti, más beállítást paramétert igényel.

Ha dugvillás, könnyen mérheted egy fogyasztásmérővel.

De vezéreltre kötve nem tudom hogyan üzemelne, nem arra van tervezve. Kicsit nehéz is összehasonlítani.

2022. júl. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3-ra átmeneti megoldás lenne, állítólag szeptemberre (legyen októberre) elkészül a gáz bekötése és akkor a kombi kondenzációs gázkazán fogja készíteni a melegvizet.

Nincs már időnk fogyasztásmérővel (ez azt sem tudom mennyibe kerül) megmérni egy havi fogyasztását sajnos de idő szűkében még napit se, mindjárt itt az augusztus.


2-re hőveszteség: durván 4 méterre kell vinnie egy szigetelt kertes családi ház falaiban a vizet a zuhanyzóig, bejövő: passzolom. Szerintem a többi adatot leírtam és mint írtam bőven elég ha saccra mondod, előre is köszönöm!

2022. júl. 25. 11:39
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ebben a hónapban 363 kWh volt az össz. villany fogyasztásunk tegnap olvastam be. Úgyhogy valamit mindenképpen kell változtatnunk szerintem augusztusra és szerintem luxus havi szinten a nullákat diktálgatnom a vezéreltre adott helyzetben.
2022. júl. 25. 11:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Cseréld le ezt a bojlert olyanra, amit azonnal köthetsz vezéreltre! Pár hónap és behozza az árát. Ki a fene vesz - rajtad kívül - csak nappali áramról üzemelő bojlert?
2022. júl. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nos eddig 26 oldalnyi véleményt pörgettem végig árukeresőn, ahol nem sokan nyilatkoznak a fogyasztásról mégis találtam némi támpontot: aki eco módban üzemelteti - napi 4-5kWh-t írt, aki pedig másik véglet - 4 tagú család fürdőkádazással állandó 70 fokkal az napi 11-13-at, havi 350kWh-ról számolt be. Mi mivel a kettő között vagyunk egyre erősödik, hogy jó gondolat rákötni a vezéreltre. Páromat is remélem sikerül meggyőznöm, illetve remélem tényleg konkstruktív ötletet találtam ki.
2022. júl. 25. 12:26
 8/10 A kérdező kommentje:
6-ra találtam olyan vásárlói véleményt is aki éjszakaira kötve használja és tökéletesen működik 2-3 személyre elmondása szerint, úgyhogy ez is megnyugtató. Természetesen ezt is rá lehet kötni attól függetlenül, hogy ezek az okosok ilyen energiatakarékosra tervezett nappalisak eredetileg, amiket nyilván sokan mások is megvásároltak, az Árukereső 676 véleményezője is ezt támasztja alá.
2022. júl. 25. 12:31
 9/10 anonim ***** válasza:

1 # vagyok.

Én is eddig ~5kwh-t hallottam ismerősöktöl, illetve társasházba volt szó, aki cseréli a gázos átfolyót, kb ennyi villany többlettel számolhat azt mondták.

2022. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!:)
2022. júl. 25. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!