Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Aeroflow hőtárolós elektromos...

Aeroflow hőtárolós elektromos radiátort használóknak milyen tapasztalatai vannak? Szeretnék valami rezsicsökkentő megoldást, leírás alapján ez jobbnak tűnik megtakarítás szempontjából mint az egyszerű norvég, francia elektromos panelek.

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 13:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ezzel nem csökkentesz semmit!
2022. júl. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1


Ez csak a véleményed, vagy tapasztalatod is van benne?

2022. júl. 27. 20:56
 3/7 anonim ***** válasza:

1+

Csak akkor olcsó árammal fűteni, ha a készülék hűszivattyú elven működik.

Amit te írsz az 1 kwh áramból ~0,99 kw hőenergiát állít elő. Hiába van 99%-os hatásfoka, ha magas az energia felhasználása.

Ez nem vélemény, hanem fizikai tény!

2022. júl. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3


Nem tudom, hogy milyen elven működik, de ha igaz, amit írnak róla, (és pont ez érdekelne, ha lenne valakinek ebben tapasztalata) akkor nagyon nem mindegy, hogy míg egy elektromos fűtőpanel szinte állandóan áram alatt van és csak addig meleg a szoba, amíg be van kapcsolva, addig ehhez 20-25 perc/óra fűtés is elég és a benne lévő samott miatt a hőt 40-45 percig tartja. Nekem ez így óránként kevesebb áramfogyasztásnak tűnik.

2022. júl. 27. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:

1-2-esnek abszolut igaza van.


Van hőtárolós elektromos kályha, ami a korábbi rendszerben -éjszakai kedvezményes árammal üzemelve- takarékos volt, mert napközben csak időnként kapcsolt be belül egy ventillátor. Egy hatalmas méretű hőtároló van benne.

2022. júl. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tomas87 válasza:
49%
Egy téli szezont màr hasznàltam az Aeroflow radiàtorokat én màsok véleménye alapjàn vàsàroltam. Elötte Climastar hötàrolòs fütôpaneleim voltak, amik nagyon ették az àramot és kb.5percig tàroltàk a hôt, napi 12-16 òràt mentek. Az Aeroflowal a fogyasztàsom egy téli szezon utàn 1/3 lett. Valòban kb.20percet fogyaszt egy òràban és 40 percet a samottbòl leadja. Napi kb.6 òràt megy az egész napi fûtéshez. Nekem nagyon bevàlt, energiatakarékos és nagyon kellemes a hôeloszlàsa az egész lakàsban. Én csak ajànlani tudom, ha valaki ilyet szeretne. Klimàt a csalàd nem akart,rossz tapasztalat miatt.
2022. okt. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Pontosan ugyan annyit tudnak mint egy 60 éves olajradiátor.
2022. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!