Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek mennyien lehetnek,...

Szerintetek mennyien lehetnek, akik a kedvezmények miatt vállalnak gyereket manapság?

Figyelt kérdés
A megszületett gyerekek hány százaléka születik a kedvezmények és támogatások miatt Magyarországon?
2022. aug. 3. 12:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem elenyésző. Aki nem akar gyereket, az nem fog vállalni a kedvezmények miatt.


Itt inkább az játszhat, hogy páran bevállalnak egy plusz 3. gyereket, de ez nem azt jelenti, hogy minden 3. Gyerek a támogatások miatt születik meg.

2022. aug. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

Hát, nekem nem egy olyan ismerősöm van, aki ész nélkül elvállalta a 3-at, miközben egy sem való neki - de azért megszüli a többit is, mert akkor mennyit kellene visszafizetni:(

Az meg, hogy 2-re bevállalnak még egyet, még gyakoribb.

2022. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
70%
Vannak népcsoportok, ahol ez jellemző, de azok eddig is a csakádi pótlék, és egyéb tamogatások miatt ellettek.
2022. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
55%

Már gyerekkoromban sem értettem hogy miért a 3 gyerek a varázsszám, onnantól minden ingyen van.

Igazából pont az első gyerek a legnagyobb költség, és legnagyobb vállalás. a következők már nem akkora plusz teher.

Én minden ilyen támogatást kizárólag adókedvezmény formájában adnék.

Max 3 gyerekig, de úgy elosztva, hogy elsőért jár 50%, a 2-3-ért pedig 25-25%.

Igazából akinek már születik egy gyereke, rájön, hogy az jó, és magától akar majd kistesót.

Pont a családalapítast kéne ösztönözni.

2022. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

"Igazából pont az első gyerek a legnagyobb költség, és legnagyobb vállalás. a következők már nem akkora plusz teher."


???


Ez csak az első pár évre szóló igaz, amíg tudnak egymástól örökölni ezt-azt, ruhát, bútort, satöbbit.


De aztán már nem oszlanak a költségek, és egy harmadik gyerek pont ugyanannyiba fog kerülni, mint az első.

2022. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%

Ok, akkor legyen ugyanannyi, de akkor is az első gyereknél van egy csomó oylan beruházás, ami később nem kell.

Bababútor, autós ülések, amik örökölhetők, biciklik, ami szintén örökölhető (max eladod és veszel masmilyen használtat). Szerintem a nagyobb lakásba költözés us az első gyreknél szokott aktuálissá válni.

De ok, felőlem legyen ugyanannyi, csak ne érjen 8x annyit a 3. gyerek, mint az első meg a második (lasd családi adókedvezmeny)

Vagy CSOK.

2022. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%
4. Azért a 3 gyerek a varázsszám a kormány, szervezetek, stb-mindenki szemében, mert 3 gyerektől kezdve van népességnövekedés. Ha 2 gyereketek lesz, azzal még csak visszapótoljátok saját magatokat a házastársaddal, 3 gyerekkel viszont már nő a népesség is. Ehhez a 2,1-es termékenységi rátát kell elérni, amihez kellenek 3 (vagy több) gyereket vállalók is.
2022. aug. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

2.1 reprodukciós rata ÁTLAGBAN kell.

A gyerektelen párok első gyereke miért erne kevesebbet, mi t a kétgyerekesek 3. gyereke? Pont ugyanannyit nyom az átlagba, és 1 gyerek mellé nagyobb esellyel születik még egy masodik, mint 3 mellé a 4.

2022. aug. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nagyon kevesen. Inkább csak ad egy loketet az embereknek, hogy a vágyott gyerekek megszülessenek.

Én azt nem tartom okos dolognak, hogy előre be lehet "ígérni" gyerekeket a támogatásra. Ez már tényleg vezethet olyan nyomashoz, hogy azért születik gyerek, mert különben vissza kell fizetni a támogatást...

Aztán feltehetjük a kérdést, hogy miért kellene ezt jobban elítélni, mint a millió természetes hétköznapi formáját ugyanennek: pasifogasra, házasság javítására, munkaba visszaallas elkerülésére született gyerekeket. De azt gondolom minden esetben azért kell egy vagy is a gyerekre.

2022. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
56%

8. Igen, átlagban kell. De mindenki tudja, hogy nem fog minden pár 3 gyereket vállalni, viszont attól még szeretnék a 3 gyereket vállaló párok arányát növelni.


"1 gyerek mellé nagyobb esellyel születik még egy masodik, mint 3 mellé a 4."

A 4 vagy több gyerekesek arányában nagyon kevesen vannak. Ők most hogy jönnek ide? Ez inkább úgy pontos, hogy 2 gyerek mellé nagyobb eséllyel születik meg a 3., mint 1 gyerek mellé a 2.

2022. aug. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!