Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Gáz ügyben diktálás?

Gáz ügyben diktálás?

Figyelt kérdés
Átalányt fizetek. Azt is akarok. Beállíttattam a max mennyiséget, amit lehet kedvezményesen fizetni. Nade most azt mondják diktáljak. Ha diktálok és elszámolják visszakapok. De nem kell, mert tudom később nem jövök ki belőle. Most akkor? Ha nem diktálok mikor és mit nem fogok megkapni? Ha diktálok el is számolják? Érti valaki?
2022. aug. 3. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Ki mondja, hogy diktáljál? Diktálásnál egyébként hogyan számolhatnák el?
2022. aug. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha átalányt fizetsz, akkor az éves limiten kell belül legyél.

Ha diktálsz, akkor a havi limiteken:


január 335,91

február 283,11

március 242,2

április 139,76

május 49,64

június 17,24

július 13,91

augusztus 15,34

szeptember 30,12

október 101,16

november 203,48

december 297,11


Ez akkor szívás, ha a nyári hónapokban jóval kevesebbet, s a téliekben meg jóval többet használsz, mint a havi limit.

2022. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Meg van a válasz elintéztem! Nos az éves elfogyasztott mennyiségemet havi bontásban egyenlőre osztva fizettem. Ugye nyár van, nekem februárban szokták leolvasni. Így még nem használtam sokat. Nem akartam visszakapni, majd télen sokat fizetni. Nos! Ez a mostani diktálás csak annyi, hogy azért van rá szükség, hogy augusztus 1-től következő év július 31.ig megkapd a kedvezményes mennyiséget. Nem számlázzák ki átalányosoknak, és nem kell havonta leadni sem. Folytatódik a februári leolvasási átlagfizetésem.
2022. aug. 4. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es

Ne beszéljünk hülyeségeket. Számlában piaci ár először akkor jelentkezik, amikor az általad is belinkelt havi adatok ÖSSZEGÉT először átléped. Nem a havit, hanem az addigi többhavi(!) keretet.

Pl: augban fogyasztasz 5-öt, szeptemberben meg 10-et, akkor te nyugodtan használhatsz októberben az októberi 101 felett, egészen 131-ig, akkor sem lesz még piaci ár, mert a szept-október összegét nézik, nem pedig magában az októbert.

2022. aug. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


Remélem igazad van.

2022. aug. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!