Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Szerintetek megéri H tarifára...

Szerintetek megéri H tarifára váltani nekem?

Figyelt kérdés

Van gázfűtéses rendszerem.

Az általányom 24 ezer.

Viszont van a házban 3 klíma, amire igényelhető a H tarifa.

A ház szigetelt, új nyílászárók vannak.


Most ugye fellövik a gáz árát, ellenben a villany marad kedvezményes, ha H tarifázok.


Szerintetek is megéri úgy csinálni, hogy megy a gázfűtés, de rásegítek a klímával?

Így nem lépem túl az 1744 m3-mat, illetve az áram is kedvezményesen jön.


2022. aug. 5. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindigis megérte a H tarifa, csak nem volt mindegy, hogy mennyi idő alatt hozza vissza azt a többszázezret amibe kerül a bekötése, ha adott esetben még szabványosítani is kell az óraszekrényt. Én alapban klímáznék, és csak nulla fok alatt kapcsolnám be hozzá a gázt.
2022. aug. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Most 200-ért kötik.

Ha 300m3-mat megspórolok, már megvan.

2022. aug. 5. 12:18
 3/12 anonim ***** válasza:
Akkor hajrá.
2022. aug. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem kb 2 hónapja 560000-be került a szabványos földönálló A+H tarifás mérőhely. plusz ki kellett alakítani a H órától a közvetlen kábelezést a géphez, ami nekem 52000 volt. Összesen 612000 Ft.
2022. aug. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

4+

2,5 hónap volt mire megjött a mérőhely doboz!!! Már egy ideje hiány cikk.

2022. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. aug. 5. 20:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha szabványos a villanyóra szekrényed, akkor nincs gond, elfogadható összegért bekötik. Akkor kezdődik a probléma, amikor, mint a 4-es válaszolónál (és nálam) nem szabványos, mert akkor szekrény csere kell, ami horribilis összeg. És akkor még nem is számoltunk azzal a lehetőséggel, ha a kormány megpiszkálja a H tarifa árát is. Ez még egy nagy kockázati tényező lehet a kalkulációban.
2022. aug. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Ha szabványos a villanyóra szekrényed, akkor nincs gond,"


Ez csak abban az esetben igaz, ha 2 mérőhelyes a szabványos szekrény. De a H és a B tarifa doboza nem kompatibilis!

Tehát, ha valakinek új földbe ásott egy órás szekrénye van azt ebben az esetben komplett csere.

Ha a földbeásott szekrény A+B órás, akkor a külső doboz marad, de a belseje csere. Hogy az A tarifa belső dobozai menthetőek az típusfüggő. Így kb 250000-el kevesebbe fog kerülni a mérőhely.

2022. aug. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nekem ennyit mondott a villanyszerelő, hogy 200.

Valszeg akkor rendben van, hiszen volt kint.

De már ismeri a hálózatom.

2022. aug. 6. 10:00
 10/12 anonim ***** válasza:

"Szia!


És mi a garancia arra, hogy nem törlik el?

Köszi"


Semmi sem tart örökké! Addig kell kihasználni és ezzel is lehúzni az államot amíg lehet. Ezért is rakattam napelemet, mert még van szaldó elszámolás.


(egyéb megj.: Tavi évben 2,2 milliót vontak le tőlem TB-re! Kértem időpontot bőrgyógyászhoz, és jövőre kaptam is... Így elmentem maszek rendelésre, ahol 27000-et fizettem... Ha egészség biztosításos rendszerünk lenne, mint pl Angliában, szerintem még kávéval is kínáltak volna)

2022. aug. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!