Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mi fogyaszt többet egy 80...

Mi fogyaszt többet egy 80 l-es bojlernél? Ha ki-be kapcsolgatás, vagy a folyamatosan bekapcsolva hagyás. (2 naponta van megnyitva a bojler)

Figyelt kérdés
Mielőtt kikezdetek, minden másnap melóhelyen zuhizom, így otthon csak 2 naponta kapcsolnám be.

2022. aug. 5. 22:59
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, nem tudom továbbra sem, de hasznosak a válaszok
2022. aug. 6. 13:16
 12/15 Noren1989 ***** válasza:
Nber, lemérjem neked? Legyek jófej?
2022. aug. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
74%

Ha nem használod minden nap, akkor érdemes inkább kikapcsolni szerintem. saját tapasztalatom, hogy hőntartáson is szinte ugyanannyit elfogyaszt áramból mintha napi szinten lenne használva.

Egyedül élek, és havi szinten jelentem le az óraállást, és szinte csak munkahelyen fürdök hétköznap, és mosogatásra, mosásra meg van gép, tehát minimális a melegvízhasználatom. Viszont a válásom előtt 4-en laktunk itt, és majdnem minden nap volt kádas fürdés, de akkor se volt jelentősen több (+10-20kWh) a havi villanyszámla a bojleren. Most , hogy csak hőntart, így is megvan 70-80kWh havonta. Le is kapcsoltam, és csak heti 1x megy amíg felfűt hétvégére.

2022. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Mérd meg.


Én is mértem, és ha úgy használom, hogy minden nap csak 18:00tól 19:30ig van bekapcsolva (amíg megfürdünk hárman), utána ki, akkor ezzel kb 40%-kal kisebb lett a fogyasztásom.

2022. aug. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2022. aug. 8. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!