Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » 2 kamasz gyerekkel rezsicsökke...

2 kamasz gyerekkel rezsicsökkentés? HOGYAN?

Figyelt kérdés

Sziasztok az a helyzet hogy 4en élünk egy háztartásban, egy 14 éves lány és egy 16 éves fiú gyerekkel.

Eddig is mondtuk nekik hogy gondban leszünk, mert ahogy számoltuk villannyal sokkal, gázzal nem túl sokkal lépjük túl a keretet!

Ma este realizálódott bennem, hogy ez tényleg nagyon nem lesz oké!

Egymás után a két gyerek ha lefürdik az jó 1 órás elfoglaltság. Nem a víz miatt, a bojlerünk miatt drága ez az egész. Villanybojlerünk van és folyamatosan mennie kell.

Emellett a két gyerek: kb 0-24 számítógép/laptop.

Nagyon nem fogunk beleférni az "átlagba"!

Eddig nem volt különösebb baj a számláink és egyebek fizetésével, de ha nagyon durván nem fogjuk vissza magunkat akkor komoly bajba kerülünk.

Próbáltam mindkettőnek elmagyarázni hogy baj lesz, baj van. Fogják vissza magukat, nem kell folyamat a gép előtt ülni vagy feküdni.

Kiabálás, durca lett a vége.

Nem tudom hogyan értessem meg velük. Nem tudom a biztosítékot se lehúzni, mert onnan megy a fagyasztónk is ahol a gép kap áramot.

El vagyok keseredve mert ők nem, de én látom a bajt!



2022. aug. 7. 20:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
79%
Vezérelt óra van?
2022. aug. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
6%
3. pulyát összehozzátok oszt ott a babaváró
2022. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

#1 nem vezérelt óra van

#2 #3 no comment.

2022. aug. 7. 20:29
 4/25 anonim ***** válasza:
75%
Akkor rakasd be a vezéreltet
2022. aug. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%

Szépen kirakod eléjük a havi bevételt. Szétválogatod: ennyi kell kajára (talán elég sem lesz..), ennyi a gáz, mától ennyi a villany, ennyi marad fagyira, táborra, új cipőre, mobilelőfizetésre. Kérdezd meg tőlük, hogy melyik kupacból vegyél el, hogy ki tudd fizetni a magasabb villanyszámlát. Nem kell a tábor? A fagyi? A mobilelőfizetés? Az új cipő?

Oké, akkor nyomjátok a laptopot, és fürödjetek plusz egy órát.

2022. aug. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
79%

Gondolom eddig minden ment amit a gyerek akart.

Ezen túl nem a nyúl viszi a puskát! A durca egy dolog. Választhatnak utca és lakás között. Illetve őket intézménybe teszik.

Zuhanyzás, és az 10 perc. Stb.

Állj a sarkadra, neveld meg őket! Fűtés 20 fok. Pulcsit lehet felvenni.

2022. aug. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
88%

Amugy a szülő dolga a gyereke emberré nevelése, ebbe beletartozik a valódi világ gondjainak megoldásába is picit bevonni őket, főleg ilyen idős korban


Illene nekik ezt felfogniuk, lehet qwára el vannak kényeztetve.


Anno mikor én gyerek voltam (80 as évek) ha anyám mondta hogy sporolni kell én sose rinyáltam inkább felfogtam hogy nincs pénz és ki kell bírni a fizuig....


nevelés, nevelés nevelés...:)

2022. aug. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Vidd el a gyerekeket valahova, pl. strandra, mert ez nem jó, hogy egész nap gépeznek, ez alapból nem jó.
2022. aug. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Japán Gulyás ***** válasza:
16%
Hogy te mekkora egy surmó szülő vagy - komolyan a gyerekeiden akarod bevasalni a rezsiteket? Mondd meg a főnöködnek, hogy megnőtt a megélhetési költséged a FIDESZ miatt, mostantól +50k HUF/hó bérért vagy hajlandó dolgozni. Probléma megoldva.
2022. aug. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Na, pont ezért kell kiskoruktól nevelni a gyerekeket, és nem hagyni, hogy 0-24-ben a gép előtt üljenek.


Megmondom, hogy mostantól napi 1 óra gépezés van és ennyi, vagy el lehet felejteni a zsebpénzt meg az új ruhát, mert nem fog rá telni.

2022. aug. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!