Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kevesebbet fogyaszt így a bojler?

Kevesebbet fogyaszt így a bojler?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az albérletben, ahol élek, jelenleg egy elektromos, elnett márkájú bojler üzemel, 60 fokon. Átlagosan havonta 50 kWh áramot fogyaszt, ezt szeretném csökkenteni. Ha lecsökkentem 40 vagy 50 fokra a hőmérsékletet, akkor az kevesebb áramfogyasztást eredményez? Vagy esetleg éppen többet, mert az alacsonyabb hőmérsékletet gyakrabban kell felfűteni? Éjszakai mérőn van. Előre is köszönöm a válaszokat!

2022. aug. 8. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Egyetlen megbízható módszer van, mérd meg.


Felírod a mérőóraállást, egy hét múlva megint (ennek a különbsége a mostani fogyasztásod).

Ekkor átállítod a bojlert. Egy hét múlva megint felírod, kivonod, és megtudod az új módszer fogyasztását.

2022. aug. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rendben van, nagyon köszönöm a kedvességedet! Így teszek!
2022. aug. 8. 13:39
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha alacsonx a hőmérséklet,elszaporodnak benne a kórokozók!

Csak olyan bojlert lehet ilyen alacsony hőmérsékleten üzemeltetni,amiben gyárilag van erre megoldás. Ilyen pl.az Ariston velis.

A tiéd nem!.

2022. aug. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Alacsonyabb hőfokra kevesebb energiával fűtesz, kisebb a bojler hővesztesége is. Tehát lényegesen kevesebbet fogyaszt.

Viszont kevesebb melegvized lesz, mert a bejövő hideg jobban lehűti. Ezt logikázd ki, milyen hőfok lesz elég.

A baktériumokkal sem lesz gondod, 1-2 havonta egyszer felteszed 60 fokra. Ennyi az egész. A hálózati vizet egyébként is fertőtlenítik(klórozzák). Enélkül nem is működik, a megfelelő ivóvíz.

2022. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
31%

"Ha alacsonx a hőmérséklet,elszaporodnak benne a kórokozók!"


Képzelem akkor mennyi kórokozó lehet a hideg vízben.

:)

2022. aug. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Igazándiból az áramló víz nem tud egy bojlert átmosni, az álló víztömegbe tud. De régen ebből nem volt gond. A hálózati vizet fertőtlenítik amúgy is.

Valamint az ariston beüzemelés után csinál egy ilyen 60 fokos fertőtlenítést, úgy tudom.

Ezen kívül nem lesz baja senkinek kis baktériumtól. A baj akkor van mikor a csőhálózatba egy telep leszakad, és egy nagy tömeget iszol meg egyszerre.

Nem kell túlihegni ezt a bojler baktérium témát.

2022. aug. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
89%

#6 Akkor szaporodnak el tudtommal a kórokozók a bojlerben, ha huzamosabb ideig nincs használva, áll benne a víz. Ha rendszeresen használva van, akkor nem.


Amúgy egy korábbi, már eladott lakásomban Ariston okos bojlert használtam, amit távolról, applikációról kapcsoltam be mielőtt oda mentem. És igen, ha (úgy emlékszem 30 nap után), ha nem volt bekapcsolva, nem érdekelte, hogy 45-50 fokra állítom, 65 fokra fűtött, fertőtlenített.

2022. aug. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Úgy döntöttem, hogy marad a jelenlegi beállítás. Külön óráról megy, bőven megéri a 60 fokos víz a havi ~50 kwH fogyasztást.
2022. aug. 13. 07:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!