Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Miért mondják, hogy sokat...

Miért mondják, hogy sokat eszik a klíma?

Figyelt kérdés

A rezsicsökkentés-csökkentés bejelentése óta találkozom ezekkel a megjegyzésekkel, vicceskedő posztokkal, mint pl hogyan csináljunk 2 milliót 1 nap alatt? Hagyd bekapcsolva a klímát heuhehahea natyon vitszes. (nemaz)


Nem szoktam számolgatni, de kíváncsiságból kiszámoltam, hogy a 3,5-es klímám mennyit eszik: egész nyáron, napi 10-12 óra használat mellett ez összesen 12-15 ezer forint, tehát havi 4-5 ezer plusz, de ez is a legrosszabb forgatókönvy, mert 1, automatán megy, sokszor órákig fel sem pörög csak szinten tart, 2, van, hogy napokig nem is megy, mert kellemes az idő, mint most pl. Tehát az a 12-15 inkább 8-10 lehet a gyakorlatban.

56nm/25 fok, nyilván egy családi háznál ez dupla, de szerintem nyaranta egy 20-as sem megfizethetetlen.

Ez sok?



2022. aug. 8. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
92%

Vannak akik drasztikusan hűtenek és nagyobb légteret. Ismerősöm 20 fokra hűti a lakását nyáron, az folyamatosan megy. Nem férsz be a lakossági keretbe, akkor egyből drága lesz.

Nálunk sok minden ment, nagy családi ház, volt olyan nap, amikor 35 kw elment. 1 hét alatt teljesítjük az "átlagot"

2022. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező!

Azt meg kellene értened, hogy nem mindenki 40-50 m2-en "nyomorog".

Felénk kb. a nappali ekkora a kertvárosi családi házakban.

2022. aug. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akinek 50nm a nappali az ne sírjon a számla miatt.


Nyilvánvaló, hogy nem erre a rétegre gondoltam, de nem bírtad ki, hogy ne fölényeskedj egy ártatlan kérdés miatt. 🙂

2022. aug. 8. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:
95%

Minden viszonyítás kérdése. 100 m2-t fűtök, hűtök 2 nagy teljesítményű, jó hatásfokú klímával évi 180.000 forintból. Ha fával tüzelnék, akkor 250 lenne csak a fűtés. (ez az eddigi árakon értendő)

A jelenlegi új árak szerint klímával fűteni és hűteni kb 290.000 lesz, fával 400.000 lenne csak a fűtés.

Gáz nincs bevezetve a településre ahol lakom, távhő szintén nincs, tehát ez nem opció nálam.

2022. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20%

3#


a spájz is akkora

2022. aug. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Általában azok hűtenek 17 fokra nyáron, akik 28 fokra fűtenek télen, nekik elhiszem, hogy drága.

Ésszel használva a klíma nem fogyaszt sokat.

2022. aug. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
96%
Mi végigmértünk mindent az elmúlt héten és a klíma alig vitt valamit, 100 nm-es lakásban. Igaz, hogy csak akkor kapcsoljuk be ha rosszul vagyunk a melegtől, amint lemegy 26 fokra kikapcsoljuk, ígybszerintem max napi 2 órát megy. Nem ez a nagy fogyasztású gép nálunk.
2022. aug. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!