Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Átalány vagy havi diktálás ?

Átalány vagy havi diktálás ?

Figyelt kérdés
Melyikkel járok jobban? Városban lakom kertes házban, gázkonvektoros fűtés.
2022. szept. 5. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Ez azon múlik,hogy mekkora gázszámlát tudsz kifizetni télen? Mert ha nem gond a többtízezres, vagy akár 100 ezres,akkor diktálhatsz havonta. Ha meg igen,akkor a téli fűtést elosztva havonta fizetsz egy összeget. Olyan nincs,hogy jobban jársz,mert minden esetben fizetned kell. A diktálós részemről annyiban nyugisabb,hogy az éves leolvasáskor nem kell izgulnom,hogy vajon nem-e kell pluszban keményen fizetnem .
2022. szept. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

1# átalányban ha úgy érzed sokat fogyasztasz, előre félre teheted a plusz kiadást.

de miért fogyasztanál többet az előző évnél?


így meg télen kell keményen fizetned.

2022. szept. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

"Melyikkel járok jobban?"


átalány,

persze nem tudatjuk, hogy 1700 v. 3700 m3 gázt fogyasztasz!


diktálásnál van aki a 10 m3 is piaciáron fizeti már.

2022. szept. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
A havi diktálósokat újabban szívatják azzal , hogy nem mindegy mire használják a gázt, és sokakkal fizettetnek most emelt áron gázt nyáron. Azért is kapnak most sokan alacsony fogyasztás ellenére magasabb számlákat. Előzetes Tájékoztatás persze erről nulla. Most megyünk majd be mi is átalányra átállni. Ott nem veszik figyelembe a fogyasztási módot. Kevesebb macera van vele.
2022. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Legjobb az átalány fizetés .
2022. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"de miért fogyasztanál többet az előző évnél"


#2 Olyan nemigazán van, hogy valaki pont ugyanannyit használ gázt vagy villanyt mint elöző évben. Én havi diktálós vagyok, és pl villanyban hatalmas hullámzások vannak attól függően, hogy mennyit vagyunk itthon. Most nyáriszünetben meg főleg sokat megy minden. Ezt kiszámolni nem lehet, ahogy nincs két egyforma tél se. Lehet a mostani meg keményebb lesz mint az elmúlt enyhe telünk, és mindenki jóval többet fűt, ha bírja, de ahol kisgyerek van ott muszáj.

2022. szept. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 NTBS ***** válasza:
28%
Átalány, mert akkor egész évben egyformán fizetsz.
2022. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

6# és átalányban fizetve tudod, hogy egyformán fizetsz elosztva az évi mennyiséget.

ha nagyobb a tél a várható több fizetést félre lehet tenni, esetleg 3havi lekötésre állampapírba, ahol még kamatozik is, és éves leolvasásnál abból fizeted a többletet.

2022. szept. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én mindenből éves elszámoláson vagyok, mert így azt az évi 1 csekk/szolgáltató nem felejtem el feladni :)))
2022. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
ha keveset fogyasztasz akkor úgy könnyű
2022. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!