Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » MVM gázt átalány vagy diktálni...

MVM gázt átalány vagy diktálni érdemes?

Figyelt kérdés

Diktálós vagyok és kaptam egy háromszoros áron (piaci áron) számolt számlát annak ellenére, hogy bőségesen a megadott határon belül fogyasztok. Abszolút nem látom át ezt a rendszert, ezért segítséget szeretnék kérni, hogy esetleg javasolnátok-e, hogy innentől ne diktáljak hanem átálljak átalányra, a megfelelő számlázás érdekében? Vagy teljesen mindegy?

Köszönöm



2022. szept. 15. 22:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
86%

Pont az előbb tett fel valaki egy nagyon hasonló kérdést, ő is diktálós.


https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__rezsi__11926527-sokko..

2022. szept. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Utólag, nulla tájékoztatás mellett bedobtak egy eltitkolt részletszabályt, miszerint negatívan diszkriminálják a diktálósokat, és az ő esetükben Nem mindegy mire használják a gázt.

Ha x éve amikor szerződést kötöttél, csak fűtésre regisztráltak be, akkor csak arra használhatsz kedvezményes árú gázt, minden másra emelt árat fizetsz.

Be kell mászni a szolgáltatóhoz, tisztázni, hogy milyen felhasználásra vagy regisztrálva, és átiratni vegyesre. Így maradhatsz diktálós.

Akkora f***szság az egész, eddig érdekes mód nem számított ez, és ráadásnak végig eltitkolták, mióta megy a rezsicirkusz. Semmi tájékoztatás nem volt róla.

A mi szerződésünkben konkrétan benne sincs a felhasználás, nem értjük, soha nem csak fűtésre használtuk, nincs értelme hogy mi ilyet mondtuk volna, hogy csak fűtés. Baromság.

Mi is be fogunk menni, csak még kell nekünk egy hatósági igazolás is, és azzal együtt fogjuk átiratni a felhasználási módot. Na meg szabadnap is kell😂, mert szart se lehet hétvégén intézni.

2022. szept. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 mindentudó99 ***** válasza:
33%

Az általány jobb

Beállíttattam a havi kedvezményes 144 m3 ert. 15000 forintos havi számlák jönnek.

2022. szept. 16. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
"Érdekes" ez a havi diktálós-jelleggörbés dolog, miden fogyasztási helyen más időintervallumban van havi diktálási időszak, jellemzően nem a hónap végén hanem hó közben, ha pl. szemtember közepén diktálom az augusztus közepétől szept. közepéig fogyasztott m3-t, akkor a melyik hónapra vonatkozó jelleggörbés m3 alapján kapom majd a számlát? Ez azért nem mindegy, mert ha kisebb a fogyasztásom fűtési szezon előtt mint a jelleggörbe szerinti m3, akkor a jelleggörbének megfelelőt érdemes bediktálni, így jobban ki lehet hozni, hogy ne fizessek túl egy adott hónapban és ne én hitelezzek a gázszolgáltatónak, aki majd az éves elszámolásnál utalná majd vissza. De ehhez tudni kellene, hogy a hóközi diktálásnál melyik hónap jelleggörbe szerinti m3 a mérvadó, a diktálási hónap vagy a megelőző hónap?
2022. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Más kérdésnél is leírtam:

Éppen egy ilyen számla miatt voltam bent az MVM-nél.

Megbolondult a programjuk. Nagy nehezen sikerült tisztázni, s a számlát korrigálták.

Javasolták, hogy térjünk át átalányra.

2022. szept. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

Az online felületen nem engedi nekem módosítani, hogy átalányra átállítsam. Azt mondták pedig, hogy online átállítható.

2022. szept. 16. 18:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az átalánnyyal óvatosan. Ha átállsz, a tavalyi fogyasztásodat fogják figyelembe venni.
2022. szept. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
55%
#7 Nem. Azt fogják figyelembe venni amennyit kérsz. Én havi 144 m3 ert kértem. Annyiról is jött a számla úgy ahogy kértem. A fogyasztás több volt előző évben. Most tartani fogom ezt.
2022. szept. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
68%

8. Mi értelme 144m3 -t kérni? Télen úgyis többet használ aki azzal fűt, az az feletti részt meg emelt áron számlázzák, aztán horror ráfizetés lesz az éves elszámoláskor.

Meg mi van ha hidegebb tél lesz, és többet kell használni? Akkor majd 1 év múlva a 12 egyforma összeg után kijön egy 200 ezres számla egyben.

2022. szept. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
79%
9# igaz minek 12 felé osztani, ha elég a téli hónapokban 4x 300 ezret befizetni.
2022. szept. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!