Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Olajradiátor fogyasztása?

Olajradiátor fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy 22nm-es szobát szeretnénk kifűteni télen olajradiátorral. Star-Light YOH13B Gépet néztük ki mert meglepően sok pozitív visszajelzést találtam róla. A kérdésem, hogy maxon ( tudom, hogy nem kell maxon nyomatni ) de mennyit fogyaszt? 2 kw / óra?


Ha valakinek van esetleg más olajradiátorra az is ajánlhat. Köszi



2022. szept. 16. 01:35
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Nincs ráírva?
2022. szept. 16. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
A 2 kW-os készülék 1 óra alatt 2 kWh áramot fogyaszt. Ez - a drágább lakossági tarifával számolva - 2 kWh x 70.1 ft/kWh = 140,2 Ft/óra. Ha full teljesítménnyel megy egész nap: 24 óra x 140,2 Ft/óra = 3.365 ft/nap. 30 nap alatt 30 x 3.365 = 100.944 Ft/hónap. Még szerencse, hogy nem max teljesítményen kell mennie egész nap az olajradiátornak. Árammal, olajradiátorral nem éri meg fűteni.
2022. szept. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%
Drága lesz akkora szobát 2kw-al kifűteni. Kevéske, ezért sokat megy.
2022. szept. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Általában van rajta több fokozat,de ettől függetlenül sem egy olcsó módja a fűtésnek.

Rendszeres hosszabb használat mellett havi szinten tízezres nagyságrendű plusz a villanyszámlán.

Az előző leírta hogy mivel számolj és a 22m2 esetén szerintem elég sokat kell használni, mert nem egy apró szoba.

2022. szept. 16. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
2. általában lekapcsol egy adott hőmérséklet elérése után, szóval 24 órát akkor se menne, ha akarnád
2022. szept. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
85%

Értsétek már meg, ha áram, akkor csak klíma, vagy hőszivattyú!


Tudom, hogy sokkal drágább a klíma, de 2 év alatt biztosan behozza az árát, mert olcsóbb üzemeltetni. Nem mellesleg hűteni is lehet vele.

2022. szept. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Igen, én is a klímát ajánlom. Most szereljük be mi is, 400e forint...

Azért ezt sajnos nem tudja minden család zsebből kicsengetni hirtelen.


Viszont az áramdíjat sem fogja tudni amit az olajradiátor, norvég panel stb generál.


Még ha hitelt is vesz fel, jobban megéri a hűtőfűtő klíma mint egy olajradiátor

2022. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

2500 Wattos.


[link]

2022. szept. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek 👍


Klímán gondolkodtunk még de 2-3 hónapos várólistát mondtak így vettünk egy mobil klímát közel 200 ezerért amivel lehet fűteni is de egy csőt ki kell vezetni az ablakon😅 annak pedig nem sok értelme van télen mert az a ponyva amit lehetett venni hozzá nem vastag..



Ez a hátránya a kétszintes családi háznak..

tavaly már 40-60 ezer volt a gáz számlánk / hó annak ellenére, hogy nem volt soha több mint 21-23 fok


Idén a felső szintet lezárjuk mert lent van wc/furdo nappali / konyha / háló. Van egy rendes klíma itt de ez nem fogja kifűteni teljesen a lenti szintet.

Gázra pedig nem fogunk tudni minden hónapban 150-200 ezret fizetni alaphangon..

2022. szept. 17. 01:22
 10/20 A kérdező kommentje:
Egyébként sokan kiszámolták, hogy 2kw mennyit fogyaszt. Nektek köszönöm de nem ez volt amúgy a kérdés mert ezt én is tudom. Hanem, hogy a mellékelt termék mennyit fogyaszt? Ido közben az is meglett 2,5 maxon..
2022. szept. 17. 01:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!