Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Jól értelmeztem, hogy attól...

Jól értelmeztem, hogy attól még hogy én éves szinten az 1728 köbméter gáz alatt fogyasztok, A téli hónapokban fizethetek akár százezres számlát is?

Figyelt kérdés
Átalányban fizetek. Most csak 1800 Ft ot... Vagyis nem egyenletesen az éves vállalás alapján. Úgy értettem speaker t a tévében hogy fogyasztási jelleggörbe alapján kell majd fizetni... Vagyis lesz majd bőven olyan része a számlámra mondjuk decemberben ami havi 144 köbméter fölé megy és azt piaci Áron körülbelül tízszeres Áron fogják nekem kiszámlázni és állítólag ugye az év végi elszámolásnál majd jóváírják vagy visszaadják de hát könyörgöm :én nem fogom befizetni az biztos
2022. szept. 17. 10:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
43%

Lehet bizony.

Én épp ezért a következőképpen járok el. Először is ellenőriztem a tavalyi fogyasztásomat, hogy bőven 1729 m3 alatt vagyunk, tehát csak az a kérdés, hogyan kéne elosztanom a fogyasztásunkat. Mi havonta diktálunk. Fel van jegyezve nekem, hogy adott hónapban a jelleggörbe alapján maximum mennyi gázt fogyaszthatok a régi áron. Amikor többet fogyasztunk, akkor annyival kevesebbet írok be, hogy a havi kedvezményes érték alatt maradjunk. Mivel éves szinten mindenképpen alatta leszünk, majd lesz olyan hónap, amikor utolérjük magunkat.

2022. szept. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Nekem nincsen arra több 100000 Ft om hogy befizetgessem októberig aztán meg majd akkor visszaadják
2022. szept. 17. 10:57
 3/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ valószínűleg én is erre a gondolatra jutottam volna.... Át fogom kérni magam diktálás osra

De miféle erkölcsök alapján gondolták azt hogy ilyen pénzeket fölöslegesen be szednek vagyis hát nekik Nem fölösleges nyilvánvaló mert k**** nagy szarban lehet a 'haza'.... Felfogni sem tudom ezt a gátlástalan hozzáállást kormány részéről... Mert ez nem a gáz szolgáltató szándéka szerint van hanem a kormány érdeke szerint

2022. szept. 17. 10:59
 4/36 A kérdező kommentje:
Mondjuk, így is fizettem az utóbbi két hónapban (vagyis kétszer) 1863 Ft ot... Hogy 4 hónapja
2022. szept. 17. 11:02
 5/36 A kérdező kommentje:
Meg sem mozdult a gázorám mert, én csak fütésre használom
2022. szept. 17. 11:03
 6/36 anonim ***** válasza:
53%

#1 vagyok.

Egyetértek, mocskos egy hozzáállás. Itt van ez a brutális emelés, mindenki próbálja kigazdálkodni, ill. takarékoskodni, hogy ki tudja gazdálkodni. Aztán még a kisember hitelezzen hónapokon át egy nagyvállalatnak vagy az államnak!

Eleve, ha 1729 m3 kedvezményesen jár egy fogyasztónak, akkor addig egy köbmétert se szabadna emelt összegen számlázni neki, amíg azt túl nem lépi. Ugyanígy az árammal is.

Hát nem ez volna a tisztességes?

2022. szept. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

4-5-re:

Az lehet, hogy az alapdíj (rendelkezésre állási díj) volt. Azt elfogadom, hogy kell fizetni, ha le nem csatlakozik az ember a hálózatról, hiszen az is költség a szolgáltatónak, hogy mindig készen áll a rendszer a fogyasztásra. Vagyis a dug.aljban van stabil, előírt feszültség, a gázvezetékben gáz a megfelelő nyomáson, a vízvezetékben víz, szintén megfelelő nyomással.

2022. szept. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
66%

A diktálósoknál lehet érvényesiteni a jelleg görbét.Itt már lehet piaci árat is fizetni.

Átalánynál évi megadott m3 t ossszák 12 vel,ezért azonosak a befizetések.

Ha éves leolvasás után kiderül,hogy magadottnál több a fogyasztás,akkor az piaci áron kerül elszámolásra .

Ha kevesebbet fogyasztottunk a megtakarítást a következő évhez teszik át.

De hát ki az,aki ebben a kormányzatban még megbízik ??

Ma ez van,holnap meg már más lesz.

2022. szept. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Ha felregisztrálsz az MVM Nextre, ott van a tavalyi fogyasztásod. Ha átalányt fizetsz, ennek a 12-ed részét fogod havonta fizetni, illetve módosíthatod.


Én pl. eddig havonta diktáltam, de az éves fogyasztásom 1729 M3 alatt van. Viszont lehet, hogy a következő tél keményebb lesz. Ezért 144 m3/hóra módosítom az átalányt.


Mint 7-es írta, az 1800 ft nagyjából a rendelkezésre állási díj.


Javaslom, hogy maradj az átalánynál, nézd meg a tavalyi fogyasztádodat, s aszerint te állítsd be az átalányodat.


8-as: az éves megtakarítást nem viszik át a következő évre, csak a havit.


Az MVM számítógépes rendszere sem "nagyon bírja" az új renszerre való átállást -ezért vannak hosszú sorok az ügyfélszolgálat előtt, illetve szinte elérhetetlen a telefonos.

2022. szept. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha nem egyenletes összeget fizetsz havonta akko te nem általányos vagy. Az bizony nem jó ha túlléped a havi keretet diktálaskor akkor annyi. Ha lehet állj át általányra
2022. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!