Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan bírkóztok meg a rezsive...

Hogyan bírkóztok meg a rezsivel albérletben? Én szerintem nem bírom tovább. Hogyan lehet ezt átvészelni?

Figyelt kérdés
130.000 a lakbér. A nyílászárok régiek a fűtés korszerűtlen, hibásak a radiátorok de a tulajdonostól segítséget nem kapok. Gondolkodtam azon, hogy villany radiátorral csak egy szobát tartok legalább 18 celsius fokon, de még az is óriási többlet költség lenne és még hol a többi fizetni való az étkezésről meg még nem is beszéltem A közeli környéken (Újszegeden) viszont azt látom, hogy túlzás nélkül a hatalmas palotákban a nagy városi terepjárókkal amik alaphangon is 40 millió forintnál kezdődnek, valahogy nem idegeskednek azon, hogy miből fűti fel a 3 emeletes villáját stb. Biztosan vannak nagyon jó üzletemberek de egész Újszegeden csak milliomosok és milliárdosok élnének? Azért a gazdasági helyzet a cégeket is nyesi szét szépségesen akkor tényleg felteszem a kérdést, hogy miből? És van még aki minimálbérből él albérletben egyedül vagy másodnagával? Ti nektek mi a túlélési tervetek?

2022. szept. 19. 14:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
41%
Most panaszkodsz és irigy vagy?
2022. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
90%
én két szegedei lakást adok ki, mindkettő kétszobás, távfűtéses, és mindkettő 80+rezsi. jó mondták, hogy olcsón adom ki, de voltak hasonló áron más albérletek is.. keresni kellett volna.
2022. szept. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs más megoldás, másikat kell keresni. A tulajdonos biztosan nem fog helyetted fizetni, a korszerűsítésre pedig nem hiszem, hogy áldozna. Súlyos milliókba kerülne a fűtés és nyílászárók cseréje, klímaszerelés és egyebek.
2022. szept. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
az a gondom, hogy van két cicám és nagyon nehéz találni kisallat barát kiadó lakást! máskülönben már megléptem volna a költözést!
2022. szept. 19. 14:49
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Kérdező, én ezt értem, de ha egyszer nem fogod tudni fizetni a rezsit, mi más választásod marad? Akkor sajnos fázni fogsz. :-(
2022. szept. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
47%

"A szakember szerint a kutyatartás, cicatartás havi költségei mostanában nem úszhatóak meg 30 ezer - 40 ezer forint alatt, és akkor ez még az etetés, az alkalmankénti megelőző oldatok használata, a féregirtók, az oltások nélküli összeg."

"Mindenkinek legyen legalább 150 ezer forint tartaléka talonban, mert bármikor beüthet a baj, a kezelési költségek pedig nagyon könnyen elérhetik a több százezer forintot is. Kutyát, cicát tartani ma már luxus kategória, nem úgy van, mint régen"


Aki 2 db macskát is tud tartani manapság, az ne sírjon!!



[link]

2022. szept. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
3-an éltünk az albérletben így finanszíroztuk a cicák ellátást is! Ne haragudj, de a Te életedben sosem történt változás? Jelenleg egyedül vagyok, 2 cicával, minimálbéren. Ezért tettem fel a kérdésem, hogy van-e más ilyen helyzetben és ha igen, hogyan tudja megoldani.
2022. szept. 19. 15:08
 8/29 anonim ***** válasza:
90%

Ne vedd a szívedre a 6-ost, látszik, hogy sötét, korlátolt ember. Abból is látszik, hogy bele sem gondol, hogy sokan nem "vásárolják" az állatukat, hanem befogadnak olyan állatot, aki gazdátlan vagy rossz sorsú volt.

A kérdésedre valóban nem tudunk válaszolni, ha nem változtat a lakás tulajdonosa, akkor keresgélj olyan albérletet, ahol tarthatsz állatot, úgy tudom, sajnos nagyon nehéz. Próbáld meg kibírni a cicák miatt is valahogy.

2022. szept. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, hány éves vagy, de nincs esetleg olyan rokonod, aki átmenetileg be tudja fogadni a cicákat? Ha az én gyermekem lennél, én befogadnám őket, te pedig kereshetnél olyan bérletet, amit fenn tudsz tartani, és nem lenne korlátozó tényező az esetleges állattartás. Aztán ha javul a helyzet, vagy találsz állatbarát lakhelyet, viheted magaddal őket.
2022. szept. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Ez egy pénznyelő, válassz másik lakást!

1 fős lakás rezsije meg kell álljon 25 000-nél közös költséggel együtt.

2022. szept. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!