Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Hogyan bírkóztok meg a rezsive...

Hogyan bírkóztok meg a rezsivel albérletben? Én szerintem nem bírom tovább. Hogyan lehet ezt átvészelni?

Figyelt kérdés
130.000 a lakbér. A nyílászárok régiek a fűtés korszerűtlen, hibásak a radiátorok de a tulajdonostól segítséget nem kapok. Gondolkodtam azon, hogy villany radiátorral csak egy szobát tartok legalább 18 celsius fokon, de még az is óriási többlet költség lenne és még hol a többi fizetni való az étkezésről meg még nem is beszéltem A közeli környéken (Újszegeden) viszont azt látom, hogy túlzás nélkül a hatalmas palotákban a nagy városi terepjárókkal amik alaphangon is 40 millió forintnál kezdődnek, valahogy nem idegeskednek azon, hogy miből fűti fel a 3 emeletes villáját stb. Biztosan vannak nagyon jó üzletemberek de egész Újszegeden csak milliomosok és milliárdosok élnének? Azért a gazdasági helyzet a cégeket is nyesi szét szépségesen akkor tényleg felteszem a kérdést, hogy miből? És van még aki minimálbérből él albérletben egyedül vagy másodnagával? Ti nektek mi a túlélési tervetek?

2022. szept. 19. 14:24
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
36%

a macskák miatt nem kell fűteni,

kibirják kint a telet, főleg mióta ilyen enyhe idő van.

2022. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
80%
7: És mért maradsz egymagad 3 fős lakásban? Ez az elszegényedés receptje, eddig jól csinálod...
2022. szept. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
fogadj be jól keresőket, fejenként 65 ezerért, és te már ingyen laksz ott.
2022. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
89%

Ha átlagon felüli a gáz, akkor megéri beszerezni még béna hősugárzót is.


Egy 2000 w-os hősugárzó egy szobát elég jól befűt, a 2000 w azt jelenti hogy 2 kw-t fogyaszt óránként. Vagyis ha napi 4 órára bekapcsolod, jellemzően estére, akkor napi 8 kwh-t eszik, egy hónapban az 240 kwh, ami a jelenlegi piaci áron számolva is 16ezer forint. Ha emellé van alap gázfűtésed, amit tudsz kontrollálni úgy, hogy ne menj átlag felé, csak kiegészíted vele, akkor kevesebb.


Értem, hogy drága az albérlet, de még mindig jó helyzetben vagy egy lakással. Nagyanyám nyugdíja 120, a gáz átalánya meg 100 lett. Egyedül lakik.

2022. szept. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
94%
Én lejebb vittem a bérletidíjat, 140.000ft ról 100.000 ft ra, rendesen fizetnek, 5 éve bérlik! Il még nemtudják, de decemberben, és januárban nemfogok pénzt kérni, ez lesz a karácsonyi ajándékom nekik, és a gyerekeknek!
2022. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
97%
#15 tényleg? Ha nem troll vagy, akkor fantasztikus ember vagy. Remélem jó lesz a karácsonyod.
2022. szept. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
93%
16/16 valós vagyok! Nekik lesz jó a karácsony, és a gyerekeknek,meg remélem a kutyus is kap ajándékot! Jön még be máshonnan is pénz, így nekem inkább lelki öröm! Lakásra esélyük sincs sajnos, még itt lesznek hosszú évekig! Mindketten dolgoznak, nincs semmi gond velük!
2022. szept. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
98%
#17 ha létezik a karma, remélem sokszorosan kapod vissza az így kiesett összeget. :)
2022. szept. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
98%
18/18 Már segített nekem minden égi lény! Köszi! A lakásra nincs úgy szükségem, kb 2x ugrom fel évente, utalnak mindent, messengeren bemutatják a csekkeket, ennyi! Nem kell túlspirázni, de pár ember követhetne ebben! De túl kabzsi a mai világ! 44 ffi vagyok!
2022. szept. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 NTBS ***** válasza:
97%
Keress lakótàrsakat.
2022. szept. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!