Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nyitott fűtésrendszerbe...

Nyitott fűtésrendszerbe érdemes fagyállót keverni?

Figyelt kérdés
Kikapcsoljuk a fűtést télire, ezért elfagyás elleni védelemként nincs más ötletünk. Azt tervezzük, hogy beleöntünk 20 liter kocsiba való (G12) -72°C fagyálló koncentrátumot. Nyitott rendszer lévén, nem fog ez idővel elpárologni belőle? Apám azt mondja ragasszuk le a kiegyenlítőtartájt, de ettől még elpárolog szerintem.

2022. szept. 21. 11:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%
A vizcsovek felfagynak es szettornek 0 fok alatt
2022. szept. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben le kell engedni a vizet.Ez sem a legjobb megoldás,de a fagyálló egyátalán nem olcsó megoldás .
2022. szept. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Szerintem itt keresgéljetek apáddal és olvasgassatok, de nagyon ellentmondásos, mert ajánlják, egyesek meg tiltják!!

[link]

2022. szept. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Le kellene engedni a vizet.
2022. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Leengedni nem akarnánk, mert azt mondták, úgy el fog rohadni a rendszer. Ráadásul van, hogy egy hétre hazajövünk, akkor állhatunk neki újratölteni majd megint leengdeni, ez kéthavonta elég körülményes. Bekapcsolva sem akarom tartani a fűtést, mert régi a kazán, sűrűn ki-be kapcsol és sok gázt pocsékol el. Nem tudom melyik lehetőség a legköltséghatékonyabb. Az általunk kinézett fagyálló folyadék 20 ezer forint lenne, ha annyi elég lesz bele.
2022. szept. 21. 13:42
 6/20 anonim ***** válasza:
8 fokon temperáld a házat! Jobban jársz.
2022. szept. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

6.

Addig amíg a lakás lehűl 8 fokig (hetek), addig többször elfagyhat a víz. Utána már persze nem, csak azt már nem éri meg.


- Engedd le a vizet, nem tudom mi macera a feltöltésben, ráengeded a hálózatit, aztán figyeled a nyomásmérőt, megvan pár perc alatt.

- Szerezz be programozható termosztátot és állítsd be úgy, hogy naponta 1x 10 percre biztosan ráfűtsön, mondjuk beállítod 25 fokra, annyi biztos nem lesz benn és akkor biztos menni fog 10 percet, ennyi elég, hogy 50 fokos legyen a víz és keringjen. (Sőt általában van bennük fagyvédelemnek csúfolt funkció egyébként is, ami annyit tesz, hogy éjfélkor 1 percet fűt, akármi is van. Ez mondjuk leginkább arra jó, hogy a legalsó ponton, ahol leghidegebb a víz, ami ugye a kazán, megforralja kicsit, aztán akkor már másnapig biztos nem fagy be.)

2022. szept. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"figyeled a nyomásmérőt" szerintem olyan nincs is nekünk. Úgy szoktuk leengedni, hogy a vegyestüzelésű kazán alján lévő csapot kinyitjuk, feltöltéskor pedig a padláson lévő kiegyenlítőtartájba nyomatunk vizet.


FÉG C18 1989-es gyártású a kazán. Cewal RQ01 mechanikus termosztátunk van, nem tudom emiatt kapcsolgat-e sűrűn ki-be a kazán.

2022. szept. 21. 22:35
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Azért arra nagyon kíváncsi vagyok, hogyan tud a víz megfagyni 8 fok felett.


Elmesélnéd?

2022. szept. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
40%

9.

Ja mert szerinted, amikor a lakásban 8 fok van, akkor az egész vízkörben is? Netalántán, amikor meg 70 fokos a víz, akkor ugyanannyi a szobában a levegő is?

Képzeld nem mindenhol a lakásban van a kazán, hanem pl a pincében vagy más külső vagy hidegebb helységben. A nyitott tágulási tartály meg jellemzően a padláson, mert az legmagasabb pontra kell és még abból is vezet ki túlfolyócső. Ott szerinted hány fok van hajnali 3-kor, amikor odakünn éppen -10 ?

2022. szept. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!